Jedynie prawda jest ciekawa


Przechył PO - z wierzchu zielony, w środku czerwony...

17.12.2013

Lewicowy przechył Platformy staje się jawny, publiczny i oczywisty. W nowy plan Donalda Tuska wpisuje się obrona dygnitarzy czasów PRL i nowy etap zmowy Okrągłego Stołu.

W Sejmiku Województwa Śląskiego nadchodzi nowa koalicja PO-SLD. Wszystko w czasie, gdy pod pomnikiem poległych górników w 32. rocznicę pacyfikacji KWK „Wujek” polityk PO i były premier Jerzy Buzek wygłasza płomienne przemówienie. Warto wspomnieć, że w czasie rządów Buzka zlikwidowano największą ilość kopalni. Do tego Grzegorz Schetyna zostaje wypchnięty z zarządu Platformy, a warto wspomnieć, że był on jedynym posłem Unii Wolności popierającym w głosowaniu sejmowym ustawę dekomunizacyjna autorstwa obecnego wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego. 

Komunistyczni zbrodniarze mają się dalej wspaniale na swoich wysokich świadczeniach emerytalnych. Gdyby skazano Jaruzelskiego, Kociołka, Kostrzewę czy Kiszczaka towarzysz Leszek Miller mógłby pod presją starych towarzyszy zrezygnować z tworzenia koalicji z Donaldem Tuskiem. Nowy wiceprezes NIK Jacek Uczkiewicz, poseł SLD II kadencji Sejmu RP – sprawdzony człowiek Millera – to tylko początek nowego rozdania.

Przez ostatnie lata w PO znalazło miejsce kilku byłych polityków z orbity SLD (np. Danuta Huebner, Dariusz Rosati), a na funkcji „wiceprezydenta” bryluje Tomasz Nałęcz. Wypada zauważyć, że minister zdrowia Bartosz Arłukowicz - spektakularny transfer z kampanii 2011 roku – pokazał, że obóz postkomunistyczny nie ma żadnych pomysłów na naprawę służby zdrowia. Wszystko to tylko PR! 

Lewicowy przechył Platformy staje się jawny, publiczny i oczywisty. W nowy plan Donalda Tuska wpisuje się obrona dygnitarzy czasów PRL i nowy etap zmowy Okrągłego Stołu. Internacjonalizm ekonomiczny PO wyrastający z Kongresu Liberalno-Demokratycznego doskonale pasuje do internacjonalizmu komunistycznego. 

Warto szukać porozumienia po drugiej stronie barykady. Chyba, że ktoś woli następne kadencje rządów PO-SLD i kolejne zmarnowane lata dla Polski i Polaków ...

Adam Słomka

Przewodniczący KPN-NIEZŁOMNI

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku.

[Fot. PAP/Grzegorz Jakubowski]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook