Jedynie prawda jest ciekawa


Pruski: Kroki odwetowe za "Układ zamknięty"

24.04.2013

Wiedzieliśmy, że formujemy kamień, który wrzucimy w zaskorupiałe szambo, a to szambo wybije - mówi Michał Pruski.

„Chcemy zwrócić uwagę mediów na to, że planowane są, a wiemy o tym z wiarygodnych źródeł, kroki odwetowe. Jednak nie wiemy co to będzie” - mówi w wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Michał Pruski, współautor scenariusza do filmu „Układ zamknięty”.

W ten sposób Pruski komentuje sprawę artykułu w „Newsweeku”, który pisał o rzekomych niejasnych powiązaniach producentów filmu z dwoma sponsorami obrazu -  Januszem Kaczmarkiem i Andrzejem Długoszem.

W ocenie Pruskiego sprawa artykułów to dowód na to, że układ uwidoczniony w filmie kontratakuje: „planowane są, a wiemy o tym z wiarygodnych źródeł, kroki odwetowe. Jednak nie wiemy co to będzie. Czy będzie to kampania medialna, czy kampania oszczerstw, którą rozpoczął już "Newsweek". Czy może inne wypadki… Przy czym słowo „wypadki” proszę traktować dosłownie, ponieważ wiemy z kim mamy do czynienia. Ze stoickim spokojem czekam na dalszy obrót spraw”.

Współautor scenariusza filmu Ryszarda Bugajskiego wskazuje, że nerwowe reakcje na film do dowód, że dotyka on sedna problemu, z jakim stykają się w Polsce przedsiębiorcy. „Okazuje się, że różne instytucje są zaangażowane, żeby ukarać twórców tego filmu. Pisząc scenariusz wiedzieliśmy, że formujemy kamień, który wrzucimy w zaskorupiałe szambo, a to szambo wybije. I tak się stało” - tłumaczy.

Cała rozmowa na wPolityce.pl

TK
[Fot. Piotr Życieński/Ipn.gov.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook