Jedynie prawda jest ciekawa


Protasiuk: To jest zwykłe bestialstwo

16.04.2013

To jest zwykłe bestialstwo ze strony Rosjan, znęcanie się nad nami, próba wdeptania nas w ziemię. Poza tym, proszę mi powiedzieć, czy spotkała się pani z czymś podobnym, żeby to rodziny miały identyfikować głosy swoich bliskich z nagrań? – pyta Władysław Protasiuk.

W rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, Władysław Protasiuk, ojciec dowódcy lotu do Smoleńska mjr. Arkadiusza Protasiuka, apeluje do polskiej prokuratury, aby uszanowała ból i cierpienie rodzin ofiar katastrofy ws. deklaracji Rosjan, aby rodziny identyfikowały głosy swoich bliskich.

Przecież od tego jest prokuratura i szkoleni do tego specjaliści. To jest ich zadanie. Mam nadzieję, że tym razem polska prokuratura wykaże się choć odrobiną taktu i profesjonalizmu i nie zgodzi się na podobne absurdalne pomysły. Jako ojciec jednej z ofiar, dowódcy załogi, apeluję w tym miejscu do prokuratury o uszanowanie naszego bólu – mówi Władysław Protasiuk w rozmowie z „ND”.

Rozmówca, odniósł się również do słów szefa rosyjskiej grupy śledczej Michaiła Guriewicza, który powiedział, że możliwe jest stwierdzenie winy pilotów samolotu. Zdaniem ojca mjr. Protasiuka, nasz kraj powoli jest przygotowywany na informację strony rosyjskiej, która będzie mówić o winie naszych pilotów:

Ten zabieg jest wymierzony w nas – rodziny. Ma on nas przygnębić i pokazać, że i tak w starciu z kremlowską machiną propagandy nic nie jesteśmy w stanie wskórać – czytamy w „ND”.

Na pytanie, czego on, jako przedstawiciel jeden z rodzin, oczekuje od polskiej prokuratury, Protasiuk odpowiada:

W pierwszej kolejności czekam na komentarz do stanowiska pana Guriewicza. Ponadto chcę usłyszeć wreszcie jasny przekaz ze strony szefa Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk. Jerzego Artymiaka i ze strony prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta. Chcę wiedzieć, czy próbki głosu mojego syna zostały wysłane do Rosji – mówi Władysław Protasiuk.

Dodatkowo pan Władysław chciałby wiedzieć, jakie dokumenty oraz papiery dotyczące jego syna posiadają Rosjanie. Chciałby również, aby wreszcie prokuratura, zaczęła prowadzić porządne śledztwo biorąc pod uwagę zdanie rodzin.

Nasz Dziennik, lz

[fot:PAP/Wojciech Pacewicz]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook