Jedynie prawda jest ciekawa


Prokuratura bada brzozę! No brawo!

11.10.2012

W dwa i pół roku po katastrofie prokuratura zaczęła badać główną podejrzaną.

Podobno prokuratura bada w Smoleńsku przeciwlotniczą brzozę. No brawo! W dwa i pół roku po katastrofie coś się zaczyna w śledztwie ruszać. Niech nikt już nie mówi, ze prokuratura nic nie robi.

Kilka tygodni temu senatorowie Prawa i Sprawiedliwości zwrócili się do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, żeby ujawnił ekspertyzy dotyczące brzozy i wraku, ich treść to przecież nie tajemnica.. Otrzymali odpowiedź od Naczelnego Prokuratora Wojskowego, że to niemożliwe, bo prokuratorzy wszystkie dokumenty w sierpniu 2011 roku wysłali do biegłych i czekają na opinie. Biurka czyste, żadnych kopii sobie nawet prokuratorzy nie zostawili, tak w każdym razie wynika z odpowiedzi. Nie wiem, co prokuratura zrobi, jak któryś biegły te papiery zgubi albo dzieci mu je podrą.

Ciekawe co można na takiej brzozie znaleźć, w dwa i pół roku po jej rzekomym zderzeniu z samolotem. Deszcze niespokojne ja spłukały, północne wichry owiały – co tam jest jeszcze dzisiaj do zbadania?

Ale dobrze, niech badają! Wszystko już jasne, wszystko opisane, ustalone, nie było zamachu, wina pilotów i brzozy, tylko brzoza jeszcze niezbadana... niech badają!

Prokuratura to kolejna instytucja państwowa, która po Smoleńsku znakomicie zdaje swój egzamin...

Janusz Wojciechowski

[fot. PAP/P. Pacewicz]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook