Jedynie prawda jest ciekawa


Prokurator Generalny - tytuł noszony jak frak

02.08.2013

Sędzia Dobosz uderzył w bębny i pokazał zepsucie prokuratury - dzieło koalicji PO-SLD-PSL.

1. Przez trzy i pół roku krakowski sędzia Andrzej Seremet udawał Prokuratora Generalnego i trzeba przyznać, że mistyfikacja prowadzona była zręcznie. Pan sędzia stawał przed kamerami, siadał przed mikrofonami i wypowiadał się tak, jakby w polskiej prokuraturze rzeczywiście coś od niego zależało.

I trzeba było doprawdy wielkiej kompromitacji w procesie o zabójstwo generała Papały, żeby pan sędzia Seremet przyznał się wreszcie publicznie, że żadnym prokuratorem generalnym nie jest.

2. Owszem, pan sędzia Seremet nosi, niczym frak, formalnie przysługujący tytuł prokuratora generalnego, ale tylko tytuł i nic więcej. Nawet jeśli rzekomo podlegli mu prokuratorzy zwariują i prowadza dwa sprzeczne śledztwa w jednej sprawie, nie może zrobić nic, żeby przerwać to szaleństwo. Pan sędzia Seremet nawet starał się coś zrobić, negocjował między zwaśnionymi prokuratorami, ale niestety bezowocnie. Pogadał sobie, ponarzekał – a niezależni od wszystkiego, zwłaszcza od rozumu, prokuratorzy dalej robili swoje.

3. Mistyfikacja Seremeta nie była jednak jego własnym dziełem, lecz starannie zaplanowanym przedsięwzięciem koalicji PO-PSL-SLD. Te trzy partie niezależność prokuratury wzięły na swoje sztandary i poniosły. W 2009 roku zamieniły prokuraturę w korporację niezależnych, niekontrolowanych, nieodpowiedzialnych przed nikim prokuratorów.

Prokurator w rejonie jak król w koronie. Prawo i Sprawiedliwość, było tej zmianie stanowczo przeciwne. Był jej również przeciwny i wetował ją śp. pamięci Pan Prezydent Lech Kaczyński. Koalicja PO-PSL-SLD jednak złamała jego weto i dzieło zniszczenia prokuratury doprowadziła do końca.

4. Róbta co chceta – tak powiedzieli prokuratorom ci z bożej łaski reformatorzy. I prokuratorzy co chcą, to robią,albo i nie robią.

Co chcą to robia albo nie robią w śledztwie smoleńskim. W czwartym roku śledztwa pojechali badać fotele. Co chcą, to robią albo i nie robią w sprawie zabójstwa Papały. I co chcą to robią albo i nie robią w sprawach zwykłych ludzi. Ileż to ja znam spraw, gdzie prokuratorzy (a raczej prokuratorzyska, żeby nie być niesprawiedliwym wobec rzetelnych i uczciwych prokuratorów) po prostu kpią sobie w żywe oczy z ludzkich krzywd. Jak ta pani prokurator, która nieprzytomnym z rozpaczy rodzicom, którzy w dzień po śmierci ich dziecka w wypadku drogowym przyszli do prokuratury po zgodę na pochowanie ciała, rzuciła w twarz – jeszcze wam dziecko nie ostygło, a wy już po zaświadczenie przychodzicie?

Nie chcę przypominać innych spraw, bo się denerwuję....

5. Uzasadniając uniewinniający w sprawie o zabójstwo Papały, sędzia Dobosz odsłonił rozmiary nieprawdopodobnej kompromitacji nie tylko samej prokuratury, ale przede wszystkim tych, którzy ją, jak ostatni durnie, nieodpowiedzialnie zreformowali.

Brawo sędzia Dobosz. O tym trzeba bębnić, żeby do zakutych głów dotarło...

 

PS. Szkoda, że wygłaszając mądre kwestie, sędzia Dobosz, nowym sądowym zwyczajem, chował się starannie za konstrukcją monitora. Panie sędzio - wydał pan słuszny wyrok, nie ma się czego wstydzić!

Janusz Wojciechowski

[Fot. PAP/T.Gzell]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook