Jedynie prawda jest ciekawa


Prokurator Generalny - tytuł noszony jak frak

02.08.2013

Sędzia Dobosz uderzył w bębny i pokazał zepsucie prokuratury - dzieło koalicji PO-SLD-PSL.

1. Przez trzy i pół roku krakowski sędzia Andrzej Seremet udawał Prokuratora Generalnego i trzeba przyznać, że mistyfikacja prowadzona była zręcznie. Pan sędzia stawał przed kamerami, siadał przed mikrofonami i wypowiadał się tak, jakby w polskiej prokuraturze rzeczywiście coś od niego zależało.

I trzeba było doprawdy wielkiej kompromitacji w procesie o zabójstwo generała Papały, żeby pan sędzia Seremet przyznał się wreszcie publicznie, że żadnym prokuratorem generalnym nie jest.

2. Owszem, pan sędzia Seremet nosi, niczym frak, formalnie przysługujący tytuł prokuratora generalnego, ale tylko tytuł i nic więcej. Nawet jeśli rzekomo podlegli mu prokuratorzy zwariują i prowadza dwa sprzeczne śledztwa w jednej sprawie, nie może zrobić nic, żeby przerwać to szaleństwo. Pan sędzia Seremet nawet starał się coś zrobić, negocjował między zwaśnionymi prokuratorami, ale niestety bezowocnie. Pogadał sobie, ponarzekał – a niezależni od wszystkiego, zwłaszcza od rozumu, prokuratorzy dalej robili swoje.

3. Mistyfikacja Seremeta nie była jednak jego własnym dziełem, lecz starannie zaplanowanym przedsięwzięciem koalicji PO-PSL-SLD. Te trzy partie niezależność prokuratury wzięły na swoje sztandary i poniosły. W 2009 roku zamieniły prokuraturę w korporację niezależnych, niekontrolowanych, nieodpowiedzialnych przed nikim prokuratorów.

Prokurator w rejonie jak król w koronie. Prawo i Sprawiedliwość, było tej zmianie stanowczo przeciwne. Był jej również przeciwny i wetował ją śp. pamięci Pan Prezydent Lech Kaczyński. Koalicja PO-PSL-SLD jednak złamała jego weto i dzieło zniszczenia prokuratury doprowadziła do końca.

4. Róbta co chceta – tak powiedzieli prokuratorom ci z bożej łaski reformatorzy. I prokuratorzy co chcą, to robią,albo i nie robią.

Co chcą to robia albo nie robią w śledztwie smoleńskim. W czwartym roku śledztwa pojechali badać fotele. Co chcą, to robią albo i nie robią w sprawie zabójstwa Papały. I co chcą to robią albo i nie robią w sprawach zwykłych ludzi. Ileż to ja znam spraw, gdzie prokuratorzy (a raczej prokuratorzyska, żeby nie być niesprawiedliwym wobec rzetelnych i uczciwych prokuratorów) po prostu kpią sobie w żywe oczy z ludzkich krzywd. Jak ta pani prokurator, która nieprzytomnym z rozpaczy rodzicom, którzy w dzień po śmierci ich dziecka w wypadku drogowym przyszli do prokuratury po zgodę na pochowanie ciała, rzuciła w twarz – jeszcze wam dziecko nie ostygło, a wy już po zaświadczenie przychodzicie?

Nie chcę przypominać innych spraw, bo się denerwuję....

5. Uzasadniając uniewinniający w sprawie o zabójstwo Papały, sędzia Dobosz odsłonił rozmiary nieprawdopodobnej kompromitacji nie tylko samej prokuratury, ale przede wszystkim tych, którzy ją, jak ostatni durnie, nieodpowiedzialnie zreformowali.

Brawo sędzia Dobosz. O tym trzeba bębnić, żeby do zakutych głów dotarło...

 

PS. Szkoda, że wygłaszając mądre kwestie, sędzia Dobosz, nowym sądowym zwyczajem, chował się starannie za konstrukcją monitora. Panie sędzio - wydał pan słuszny wyrok, nie ma się czego wstydzić!

Janusz Wojciechowski

[Fot. PAP/T.Gzell]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook