Jedynie prawda jest ciekawa


Prognozy zaczynają się sprawdzać

02.01.2012

Niektórzy czytelnicy sugerowali, że w prognozach na 2012 rok wykraczam poza moją specjalizację przewidując konflikt w Iranie i pandemię (ptasia grypa, SARS, albo coś jeszcze nieznanego). Tymczasem jeszcze 2011 rok nie zdążył się skończyć a już mamy przypadek ptasiej grypy w Shenzhen (graniczącym z Hong Kongiem).

W miastach w bardzo wysokiej gęstości zaludnienia takie przypadki są bardzo groźne, chociaż przypadek zarażenia się człowieka od człowieka miał miejsce tylko w laboratorium, to z czasem dojdzie do tego również w realu. Przypomnę moją tezę, Ziemia nie będzie tolerować gatunku którego liczebność przekroczyła 7 mld i który zagraża ekosystemowi.

Zaczyna się sprawdzać też moja druga prognoza, Iran przeprowadził ćwiczenia wojskowe podczas których wystrzelił nową rakietę średniego zasięgu, USA nałożyło sankcje gospodarcze na Iran, który zapowiedział że zablokuje cieśninę Ormuz  (przez którą płynie 40% światowej ropy) jeżeli sankcje zostaną nałożone, na to Piąta Flota USA zapowiedziała że cieśninę odblokuje jak będzie trzeba. Na to Iran powiedział, że maj już pręty do reaktora, co zapewne wkurzy Izrael, który rozważy różne opcje. A jak Izrael zaatakuje, to … wtedy sprawdzi się moja prognoza.

No to mamy początek roku, który za 365 dni będziemy najpierw przeklinać, a za kolejne 365 dni będziemy całkiem mile wspominać, po tym co nas spotka w 2013. To politycy i bankierzy  ludziom zgotowali ten los. Pamiętajcie o tym i nie zabijajcie posłańca.

prof. Krzysztof Rybiński
[fot. PAP / EPA]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook