Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Zybertowicz zaorał Olejnik

06.11.2015

"Boże święty, pani nic się nie rozwinęła intelektualnie".

W jednej z ostatnich „Kropek nad i” gościł m.in. prof. Andrzej Zybertowicz, doradca Prezydenta RP oraz szefa BBN. Socjolog w bardzo trafny sposób podsumował publiczne działania Moniki Olejnik.

"Boże święty, pani nic się nie rozwinęła intelektualnie" – rzucił Olejnik w twarz prof. Zybertowicz. Było to podsumowanie stereotypowych i fałszywych tez dotyczących sprawy smoleńskiej.

Emocje u Olejnik wywołała bowiem właśnie sprawa smoleńska. Pomysł wsparcia z budżetu państwa kolejnej Konferencji Smoleńskiej. Prof. Zybertowicz tłumaczył, że opłata pobierana za wejście na konferencję pokrywa tylko koszty organizacyjne, a same badania naukowe - np. wytrzymałości materiałów - mogą kosztować miliony złotych. Monika Olejnik, wyraźnie oburzona tym stwierdzeniem, zaczęła perorować: „Niektóre badania były te skromne... skoro mówiono o pękających parówkach, o puszkach, no to nie wydawano zbyt dużo pieniędzy...”

Na te słowa prof. Zybertowicz nie wytrzymał. Westchnął: "Boże święty" i dodał: "Pani nic się nie rozwinęła intelektualnie".

Monika Olejnik zareagowała przyznając rację prof. Zybertowiczowi. "Nic, prawda?" - rzuciła jedynie.

Prof. Zybertowicz trafnie usadził Monikę Olejnik...

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook