Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Zybertowicz: Przekonać biernych obserwatorów

30.09.2012

Marsz „Obudź się Polsko” zgromadził na ulicach Warszawy około 200 tysięcy Polaków. Przyszli dać wyraz swojemu niezadowoleniu z polityki obecnych władz, a także wesprzeć TV Trwam w walce o sprawiedliwe traktowanie w procedurze koncesyjnej. O ocenę Marszu portal Stefczyk.info poprosił socjologa, prof. Andrzeja Zybertowicza:

W środowisku niepodległościowym nie mamy żadnych wątpliwości, że obecna władza jest zła. Problem polega na tym, że teraz zamiast zajmować się samą władzą musimy zająć się tymi rodakami, którzy nie przyszli na manifestację.

Oni też wiedzą, że ta władza jest zła, ale muszą przestać się nas bać. Jeśli ich przekonamy, że nie muszą się bać prawej strony Polski, ta władza rozpadnie się jak domek z kart.

Obecnie obozowi niepodległościowemu brakuje umiejętności słuchania. Musimy zrozumieć, że to, że z pewnymi ludźmi nie należy robić interesów, nie znaczy, że nie należy z nimi rozmawiać. Jak nie rozmawiamy z nimi, to nie znamy ich sposobu myślenia. Jak nie znamy ich sposobu myślenia, to nie jesteśmy w stanie ich zaprosić na manifestację.

Wydaje się, że obóz niepodległościowy, w obecnym kodzie językowym, się wysycił. Teraz musimy znaleźć sposób rozmowy z tymi, którzy są biernymi obserwatorami tego, co robimy.

Not. Nal
[Fot. PAP/Paweł Supernak]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook