Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Zybertowicz: Kopacz jest naiwna i słaba

05.07.2015

Na Śląsku, jak powiedział mi taksówkarz, mówią na panią premier „Ewa Rozpacz”. To sugeruje, że ta rozpaczliwa próba odbudowy wizerunku rządu Platformy raczej nie spotyka się z uznaniem – mówił prof. Andrzej Zybertowicz na antenie Radia Maryja, oceniając kampanię Ewy Kopacz.

- Ewa Kopacz w akcie rozpaczy postanowiła zagrać własną osobą. Z jednej strony może to budzić szacunek, bo jednak pojechanie w Polskę pociągiem i konfrontowanie się z przypadkowymi pasażerami wymaga to jednak pewnej dzielności . Ale przy okazji okazało się, że pani premier wpadła w tę samą pułapkę, w którą wpadł prezydent Komorowski. Gdy tylko okazało się, że po latach hibernacji w pałacu prezydenckim, postanowił kontaktować się z ludźmi, miał jedną wpadkę po drugiej. W przypadku pani premier przypomina się to pytanie do pasażera, który jadł posiłek w Warsie – czy kotlecik ładnie pachnie. Niestety obnaża to kaliber intelektualny pani premier - mówił socjolog.

- Trochę ją podziwiam, że ma taką odwagę, bo przecież łatwo ją przygwoździć w przypadku takich spotkań niekontrolowanych. Wystarczy ją zapytać czy przeprosiła Polaków, że wprowadziła nas w błąd w sprawie tak poważnej jak jakość śledztwa po tragedii smoleńskiej. Ta słynna nieprawdziwa, co najmniej naiwna, jeśli nie kłamliwa, wypowiedź że ziemię smoleńską przekopano na metr w głąb i precyzyjnie zbierano wszystkie ślady i szczątki. To zapewnienie, że polscy lekarze towarzyszyli rosyjskim lekarzom podczas sekcji, a jak wiemy miały miejsce bardzo rażące zaniedbania – przypominał prof. Zybertowicz, podkreślając że mając nierozliczone zaszłości, tym bardziej odsłania swoje słabości przy bezpośrednim kontakcie z wyborcami.  

Zdaniem Andrzeja Zybertowicza, kłamstwa smoleńskie, które zatwierdzała swoim autorytetem, były możliwe właśnie dzięki jej intelektualno-politycznej niemocy.

- Ona jest bardzo naiwna, niewiele wymiarów polityki ogarnia i dała się wprowadzić w błąd przedstawicielom państwa rosyjskiego -  wskazywał socjolog.

- Polacy potrzebują w obecnej sytuacji polityka poważnego kalibru, który nie da się wprowadzić w błąd za pomocą sztuczek przedstawicielom obcego państwa – podkreślił prof. Zybertowicz.

frost/Radio Maryja

[Fot. PAP]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook