Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Zybertowicz: Kopacz jest naiwna i słaba

05.07.2015

Na Śląsku, jak powiedział mi taksówkarz, mówią na panią premier „Ewa Rozpacz”. To sugeruje, że ta rozpaczliwa próba odbudowy wizerunku rządu Platformy raczej nie spotyka się z uznaniem – mówił prof. Andrzej Zybertowicz na antenie Radia Maryja, oceniając kampanię Ewy Kopacz.

- Ewa Kopacz w akcie rozpaczy postanowiła zagrać własną osobą. Z jednej strony może to budzić szacunek, bo jednak pojechanie w Polskę pociągiem i konfrontowanie się z przypadkowymi pasażerami wymaga to jednak pewnej dzielności . Ale przy okazji okazało się, że pani premier wpadła w tę samą pułapkę, w którą wpadł prezydent Komorowski. Gdy tylko okazało się, że po latach hibernacji w pałacu prezydenckim, postanowił kontaktować się z ludźmi, miał jedną wpadkę po drugiej. W przypadku pani premier przypomina się to pytanie do pasażera, który jadł posiłek w Warsie – czy kotlecik ładnie pachnie. Niestety obnaża to kaliber intelektualny pani premier - mówił socjolog.

- Trochę ją podziwiam, że ma taką odwagę, bo przecież łatwo ją przygwoździć w przypadku takich spotkań niekontrolowanych. Wystarczy ją zapytać czy przeprosiła Polaków, że wprowadziła nas w błąd w sprawie tak poważnej jak jakość śledztwa po tragedii smoleńskiej. Ta słynna nieprawdziwa, co najmniej naiwna, jeśli nie kłamliwa, wypowiedź że ziemię smoleńską przekopano na metr w głąb i precyzyjnie zbierano wszystkie ślady i szczątki. To zapewnienie, że polscy lekarze towarzyszyli rosyjskim lekarzom podczas sekcji, a jak wiemy miały miejsce bardzo rażące zaniedbania – przypominał prof. Zybertowicz, podkreślając że mając nierozliczone zaszłości, tym bardziej odsłania swoje słabości przy bezpośrednim kontakcie z wyborcami.  

Zdaniem Andrzeja Zybertowicza, kłamstwa smoleńskie, które zatwierdzała swoim autorytetem, były możliwe właśnie dzięki jej intelektualno-politycznej niemocy.

- Ona jest bardzo naiwna, niewiele wymiarów polityki ogarnia i dała się wprowadzić w błąd przedstawicielom państwa rosyjskiego -  wskazywał socjolog.

- Polacy potrzebują w obecnej sytuacji polityka poważnego kalibru, który nie da się wprowadzić w błąd za pomocą sztuczek przedstawicielom obcego państwa – podkreślił prof. Zybertowicz.

frost/Radio Maryja

[Fot. PAP]


CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook