Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Zybertowicz: Kopacz jest naiwna i słaba

05.07.2015

Na Śląsku, jak powiedział mi taksówkarz, mówią na panią premier „Ewa Rozpacz”. To sugeruje, że ta rozpaczliwa próba odbudowy wizerunku rządu Platformy raczej nie spotyka się z uznaniem – mówił prof. Andrzej Zybertowicz na antenie Radia Maryja, oceniając kampanię Ewy Kopacz.

- Ewa Kopacz w akcie rozpaczy postanowiła zagrać własną osobą. Z jednej strony może to budzić szacunek, bo jednak pojechanie w Polskę pociągiem i konfrontowanie się z przypadkowymi pasażerami wymaga to jednak pewnej dzielności . Ale przy okazji okazało się, że pani premier wpadła w tę samą pułapkę, w którą wpadł prezydent Komorowski. Gdy tylko okazało się, że po latach hibernacji w pałacu prezydenckim, postanowił kontaktować się z ludźmi, miał jedną wpadkę po drugiej. W przypadku pani premier przypomina się to pytanie do pasażera, który jadł posiłek w Warsie – czy kotlecik ładnie pachnie. Niestety obnaża to kaliber intelektualny pani premier - mówił socjolog.

- Trochę ją podziwiam, że ma taką odwagę, bo przecież łatwo ją przygwoździć w przypadku takich spotkań niekontrolowanych. Wystarczy ją zapytać czy przeprosiła Polaków, że wprowadziła nas w błąd w sprawie tak poważnej jak jakość śledztwa po tragedii smoleńskiej. Ta słynna nieprawdziwa, co najmniej naiwna, jeśli nie kłamliwa, wypowiedź że ziemię smoleńską przekopano na metr w głąb i precyzyjnie zbierano wszystkie ślady i szczątki. To zapewnienie, że polscy lekarze towarzyszyli rosyjskim lekarzom podczas sekcji, a jak wiemy miały miejsce bardzo rażące zaniedbania – przypominał prof. Zybertowicz, podkreślając że mając nierozliczone zaszłości, tym bardziej odsłania swoje słabości przy bezpośrednim kontakcie z wyborcami.  

Zdaniem Andrzeja Zybertowicza, kłamstwa smoleńskie, które zatwierdzała swoim autorytetem, były możliwe właśnie dzięki jej intelektualno-politycznej niemocy.

- Ona jest bardzo naiwna, niewiele wymiarów polityki ogarnia i dała się wprowadzić w błąd przedstawicielom państwa rosyjskiego -  wskazywał socjolog.

- Polacy potrzebują w obecnej sytuacji polityka poważnego kalibru, który nie da się wprowadzić w błąd za pomocą sztuczek przedstawicielom obcego państwa – podkreślił prof. Zybertowicz.

frost/Radio Maryja

[Fot. PAP]


Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook