Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Zybertowicz: Antyrozwojowy rząd PO-PSL

01.02.2016

"Rząd PO-PSL orientował się na wielkie grupy interesów i starał się być uległy".

Prof. Andrzej Zybertowicz wyjaśnia naturę działań rządu PO-PSL. Wskazuje, że rządzący byli podatni na działania wpływowych grup nacisku.

"Wszystkie grupy interesów można podzielić na antyspołeczne i rozwojowe. Obecność pasożytniczych grup interesów występuje wszędzie. Różnica polega na tym, jak funkcjonują instytucje państwa prawa (...) patrząc na polityków PO można patrzeć na to, że współpracowała z antyrozwojową grupą interesów (...) myślę, że kierowali się czymś innym. Orientowali się na wielkie grupy interesów i starali się być ulegli" – powiedział doradca prezydenta Andrzeja Dudy prof. Andrzej Zybertowicz.

Prof. Zybertowicz odniósł się do obecności grup interesów w Polsce. Według niego, w ich obecności nie ma niczego dziwnego, ale należy zwracać uwagę na funkcjonowanie instytucji państwa prawa. Jak dodał, w Skandynawii uformowała się kultura, która nie pozwala na pewne zachowanie. "Patrząc na polityków PO można patrzeć na to, że współpracowała z antyrozwojową grupą interesów (...) myślę, że kierowali się czymś innym. Orientowali się na wielkie grupy interesów i starali się być ulegli" – mówił doradca prezydenta.


ez
[Fot. wPolityce.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook