Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Żaryn: To my tworzymy tę Polskę

12.11.2015

„Rośne młode pokolenie, które chce pozostać Polakami i manifestować swój patriotyzm”.

Prof. Jan Żaryn jak co roku wziął udział w Marszu Niepodległości. „Jako Polak i historyk cieszę się, że jest nas tutaj z roku na rok coraz więcej. Jesteśmy razem z Marszem Niepodległości, żeby manifestować swój patriotyzm” – mówił na scenie przed Stadionem Narodowym prof. Żaryn.

„Marsz Niepodległości to przesłanie, które brzmi: My jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami i tak ma pozostać” – oświadczył. „Dzisiaj możemy powiedzieć, że święcimy pierwsze radosne triumfy tej dobrej przemiany, w której powoli zaczynamy żyć” – dodał.

„Od tej pory już zawsze będziemy dumni z naszej Ojczyzny, a w Marszu Niepodległości będziemy uczestniczyć i za rok i za dwa, i za trzy” – mówił przyszły senator RP. Prof. Żaryn stwierdził, że rośnie dziś młode pokolenie, które chce pozostać Polakami i manifestować swój patriotyzm. „To zdolność do obywatelskiej manifestacji, która mówi, że to my tworzymy tę Polskę” – powiedział. „My, czyli naród, jesteśmy podmiotem. Bardzo Wam dziękuję, że jesteśmy narodem, a nie przypadkowym zbiorem osób, które zapomniały, że istnieje wartość - Polska. Bardzo serdecznie Was wszystkich pozdrawiam” – zakończył historyk.

ez,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook