Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Żaryn: Gross wie, że kłamie

15.09.2015

Antypolski historyk Jan Tomasz Gross po raz kolejny napluł na nasz naród. W rozmowie z niemieckimi mediami stwierdził, że Polacy mordowali Żydów i zabili ich więcej niż Niemców. W wywiadzie dla Super Expressu prof. Jan Żaryn tłumaczy na czym polega kłamstwo Grossa.

"Polskie władze za cel wojny uznawały ratowanie Żydów, niezależnie od okoliczności, niezależnie od niemieckich opresji wobec Żydów i Polaków, którzy prześladowanym Żydom nieśli pomoc." -  powiedział prof. Jan Żaryn.

Kandydat PiS w wyborach do Senatu odrzuca teorię jakoby to polska ludność cywilna mordowała Żydów.

"W rzeczywistości ludność cywilna w czasie okupacji nie zajmowała się zabijaniem. Podobnie zresztą jak każda ludność cywilna poddana jakiejkolwiek okupacji wojskowej. W czasie II wojny światowej nie było polskich terrorystów, ale żołnierze i oficerowie Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. I to oni zabijali Niemców." - tłumaczył Żaryn.

Profesor przypomina, że szmalcownikami byli też sami Żydzi.

"Szmalcownikami byli jednak zarówno Polacy, jak i Żydzi. Słowa Jana Tomasza Grossa są pomyleniem porządków. Przewaga Grossa nad odbiorcami polega na tym, że on wie, że kłamie, a czytelnicy jego tekstów nie mają tej świadomości." - powiedział.

Następnie prof. Jan Żaryn tłumaczy skąd tyle obrażających Polskę wypowiedzi w zagranicznych mediach. Przykładem takiej działalności są chociażby wywiadu Agnieszki Holland.

"Jest część polskiej inteligencji celebryckiej, jak również związanej z dziedzictwem intelektualistów, wychowanej w PRL, na negatywnym stereotypie polskości." - powiedział Żaryn.

"To, co dla mnie czy dla pana może być uznane za zaletę, czyli to, że Polacy są patriotami, chrześcijanami, przez dzisiejszych tzw. Europejczyków, a wczorajszych komunistów widziane jest tak, jak widzieli to ateiści marksistowscy w PRL." - podsumowuje redaktor naczelny miesięcznika "wSieci Historii".

mly/se.pl

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook