Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Żaryn: Chcemy Polski rządzonej przez i dla Polaków

21.10.2015

„Budowanie postawy patriotycznej nie jest objawem ksenofobii, ale odpowiedzialności elit”.

„Chcielibyśmy żyć w Polsce rządzonej przez i dla Polaków. Tak jak każdy naród europejski mamy do tego prawo” - pisze w Gazecie Polskiej prof. Jan Żaryn. Kandydat PiS do Senatu wskazuje, jaką politykę historyczną powinna prowadzić Polska.

Jednak na początku krytykuje to, jak w tej mierze działa koalicja PO-PSL. „Dziś – patrząc na upływające osiem lat rządów PO-PSL – można mieć wrażenie, że Polska nie tylko się kurczy, stanowi też terytorium najbardziej zdatne do podboju gospodarczego i jest (ma być) zamieszkana przez ludzi niezdolnych do samookreślenia swoich żywotnych potrzeb” - czytamy w artykule.

„Od lat 90. XX w. usilnie wpajano nam przekonanie, że mamy historię, której należy się wstydzić, to z jednej strony osiągnęło zamierzony cel, z drugiej jednak spowodowało bunt” - wskazuje historyk.

I dodaje, że to „które z tych dwu przekonań przeważy (wstyd czy bunt), zależy w dużej mierze od wyborców, którzy zdecydują się pójść do urn 25 października”. „Nie znam narodu europejskiego, który by nie chwalił się własną przeszłością – dokonaniami i ludźmi. Budowanie postawy patriotycznej w kolejnych pokoleniach nie jest bowiem objawem ksenofobii, ale odpowiedzialności elit” - kwituje prof. Żaryn.

Cały tekst w „GPC”.

ez

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook