Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Szyszko: Rolnicy chcą ochrony polskiej ziemi

07.05.2015

Rolnicy nie tylko mają postulat sprzedaży bezpośredniej, ale ich głównym postulatem jest zablokowanie sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom, a do tego postulatu prezydent w ogóle się nie odniósł - podkreślił prof. Jan Szyszko, poseł PiS, były minister środowiska.

Jak zauważył na antenie Radia Wnet były minister środowiska, prezydent Komorowski chwali się wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rolników, tymczasem nie spotkał się on z rolnikami protestującymi od ponad 70 dni pod siedzibą KPRM.

- Głównym postulatem rolników jest zablokowanie sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. Do tego prezydent w ogóle się nie odniósł i nie dostrzega problemu własności ziemi rolnej i leśnej, którą od 1 maja 2016 będą mogli kupować obywatele innych państw unii -  podkreślił prof. Szyszko.

- Niestety prezydent zajmuje się sprawami mało istotnymi. Sprzedaż bezpośrednia jest niezwykle potrzeba rolnikom,  ale nie w tym systemie biurokratycznym. Cały ten proces zakończy się tym, że wzrośnie liczba urzędników, którzy będą kontrolowali tego biednego rolnika w jego miejscu pracy  - dodał były minister środowiska.

Odnosząc się natomiast do powstałej niedawno ogólnopolskiej akcji „Nie rzucim ziemi”, podkreślił że sprawa pozbywania się polskiej ziemi oraz próba prywatyzacji Lasów Państwowych to długotrwały proces.

- Koalicja rządząca postanowiła zdestabilizować takie przedsiębiorstwo Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasów Państwowych” zabierając im pieniądze na funkcjonowanie, po to aby prawdopodobnie uruchomić proces wolnego obrotu ziemią leśną - dodał prof. Jan Szyszko, przypominając jednocześnie, że pod wnioskiem o referendum w sprawie polskiej ziemi i polskich lasów podpisało się ponad 2,5 mln obywateli.

- Niestety prezydent nie zauważył naszej inicjatywy. Zauważył ten problem dopiero wtedy kiedy ukazał się spot wyborczy Andrzeja Dudy, w którym jest mowa o zamiarach sprzedaży lasów - podkreślił prof. Jan Szyszko.

mmil/Radio Wnet

[fot. Facebook prof. Jana Szyszko]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook