Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Szyszko: Rolnicy chcą ochrony polskiej ziemi

07.05.2015

Rolnicy nie tylko mają postulat sprzedaży bezpośredniej, ale ich głównym postulatem jest zablokowanie sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom, a do tego postulatu prezydent w ogóle się nie odniósł - podkreślił prof. Jan Szyszko, poseł PiS, były minister środowiska.

Jak zauważył na antenie Radia Wnet były minister środowiska, prezydent Komorowski chwali się wyjściem naprzeciw oczekiwaniom rolników, tymczasem nie spotkał się on z rolnikami protestującymi od ponad 70 dni pod siedzibą KPRM.

- Głównym postulatem rolników jest zablokowanie sprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. Do tego prezydent w ogóle się nie odniósł i nie dostrzega problemu własności ziemi rolnej i leśnej, którą od 1 maja 2016 będą mogli kupować obywatele innych państw unii -  podkreślił prof. Szyszko.

- Niestety prezydent zajmuje się sprawami mało istotnymi. Sprzedaż bezpośrednia jest niezwykle potrzeba rolnikom,  ale nie w tym systemie biurokratycznym. Cały ten proces zakończy się tym, że wzrośnie liczba urzędników, którzy będą kontrolowali tego biednego rolnika w jego miejscu pracy  - dodał były minister środowiska.

Odnosząc się natomiast do powstałej niedawno ogólnopolskiej akcji „Nie rzucim ziemi”, podkreślił że sprawa pozbywania się polskiej ziemi oraz próba prywatyzacji Lasów Państwowych to długotrwały proces.

- Koalicja rządząca postanowiła zdestabilizować takie przedsiębiorstwo Państwowe Gospodarstwo Leśne „Lasów Państwowych” zabierając im pieniądze na funkcjonowanie, po to aby prawdopodobnie uruchomić proces wolnego obrotu ziemią leśną - dodał prof. Jan Szyszko, przypominając jednocześnie, że pod wnioskiem o referendum w sprawie polskiej ziemi i polskich lasów podpisało się ponad 2,5 mln obywateli.

- Niestety prezydent nie zauważył naszej inicjatywy. Zauważył ten problem dopiero wtedy kiedy ukazał się spot wyborczy Andrzeja Dudy, w którym jest mowa o zamiarach sprzedaży lasów - podkreślił prof. Jan Szyszko.

mmil/Radio Wnet

[fot. Facebook prof. Jana Szyszko]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook