Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Szyszko: Pakiet klimatyczno niszczy polską gospodarkę

18.11.2015

Wprowadzono pakiet klimatyczno-energetyczny, który całkowicie niszczy polską gospodarkę i nasze unikatowe zasoby energetyczne w postaci węgla kamiennego i brunatnego - ocenia prof. Jan Szyszko, minister ochrony środowiska i zasobów leśnych, odnosząc się do decyzji podjętych przez poprzednią ekipę rządzącą.

- Cały szereg spraw przeprowadzono niekorzystnie z punktu widzenia państwa. Jesteśmy przede wszystkim bezbronni wobec importu i produkcji żywności modyfikowanej genetycznie. To jest śmierć dla polskiej wsi - ocenia prof. Jan Szyszko, minister ochrony środowiska i zasobów leśnych, odnosząc się do decyzji podjętych przez poprzednią ekipę rządzącą.

- Na początku trzeba będzie zrobić dokładny audyt. Pokazać, jak brak profesjonalizmu i indolencja może niszczyć to, co człowiek stworzył. Należy ukazać, w jaki sposób można doprowadzić do katastrofy z punktu widzenia polityki np. dotyczącej lasów. Niewątpliwym „sukcesem” tej koalicji jest również lotnisko w Świdniku - podkreślił szef resortu ochrony środowiska, wyjaśniając, że w skutek niewiedzy i błędnych decyzji wycięto 140 ha lasu co spowodowało poważne konsekwencje dla przyrody w tym regionie.

Nowy minister środowiska przypomina także konsekwencje wprowadzenia pakietu klimatyczno-energetycznego.

- Wprowadzono pakiet klimatyczno-energetyczny, który całkowicie niszczy polską gospodarkę i nasze unikatowe zasoby energetyczne w postaci węgla kamiennego i brunatnego, a także polska myśl techniczną. Spowoduje on wzrost bezrobocia i uzależnia od obcych źródeł energii i technologii. W końcu poprzez akcje w rodzaju Rospudy zablokowaliśmy rozwój infrastruktury komunikacyjnej północ – południe - wyjaśnia prof. Szyszko.

mmil/Nasz Dziennik

[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook