Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Szyszko: Pakiet klimatyczno niszczy polską gospodarkę

18.11.2015

Wprowadzono pakiet klimatyczno-energetyczny, który całkowicie niszczy polską gospodarkę i nasze unikatowe zasoby energetyczne w postaci węgla kamiennego i brunatnego - ocenia prof. Jan Szyszko, minister ochrony środowiska i zasobów leśnych, odnosząc się do decyzji podjętych przez poprzednią ekipę rządzącą.

- Cały szereg spraw przeprowadzono niekorzystnie z punktu widzenia państwa. Jesteśmy przede wszystkim bezbronni wobec importu i produkcji żywności modyfikowanej genetycznie. To jest śmierć dla polskiej wsi - ocenia prof. Jan Szyszko, minister ochrony środowiska i zasobów leśnych, odnosząc się do decyzji podjętych przez poprzednią ekipę rządzącą.

- Na początku trzeba będzie zrobić dokładny audyt. Pokazać, jak brak profesjonalizmu i indolencja może niszczyć to, co człowiek stworzył. Należy ukazać, w jaki sposób można doprowadzić do katastrofy z punktu widzenia polityki np. dotyczącej lasów. Niewątpliwym „sukcesem” tej koalicji jest również lotnisko w Świdniku - podkreślił szef resortu ochrony środowiska, wyjaśniając, że w skutek niewiedzy i błędnych decyzji wycięto 140 ha lasu co spowodowało poważne konsekwencje dla przyrody w tym regionie.

Nowy minister środowiska przypomina także konsekwencje wprowadzenia pakietu klimatyczno-energetycznego.

- Wprowadzono pakiet klimatyczno-energetyczny, który całkowicie niszczy polską gospodarkę i nasze unikatowe zasoby energetyczne w postaci węgla kamiennego i brunatnego, a także polska myśl techniczną. Spowoduje on wzrost bezrobocia i uzależnia od obcych źródeł energii i technologii. W końcu poprzez akcje w rodzaju Rospudy zablokowaliśmy rozwój infrastruktury komunikacyjnej północ – południe - wyjaśnia prof. Szyszko.

mmil/Nasz Dziennik

[Fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. JaroslawKaczynskiSejm2016a 22.01.2017

  Kaczyński: Chętnie przyjąłbym pomoc Trumpa

  - Chętnie przyjąłbym pomoc Donalda Trumpa w sprowadzeniu wraku Tupolewa z Rosji, ale ja zawsze uważałem, że w tej sprawie musimy liczyć przed wszystkim na siebie - powiedział prezes PiS.

 2. mid-epa05740013 22.01.2017

  Kuźmiuk: Czy jeden Donald w polityce wystarczy?

  Od wczoraj tzn. od zaprzysiężenia 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trampa tym razem w Unii Europejskiej, na nowo wraca pytanie „czy jeden Donald w polityce wystarczy?”.

 3. pilecka1721 21.01.2017

  Pilecka: To targowiczanie, którzy skarżą się UE

  - Nie ma wśród obecnej opozycji ludzi, którzy mieliby na uwadze Polskę. To targowiczanie, którzy idą skarżyć się Unii Europejskiej - oceniła działalność totalnej opozycji Zofia Pilecka-Optułowicz.

 4. BogdanChazanSejm2015 21.01.2017

  Prof. Chazan: „Elity” próbowały zrobić zamęt

  - „Elity” próbowały zrobić zamęt, stworzyć wrażenie, że Naród się buntuje - ocenił nieudany pucz opozycji prof. Bogdan Chazan.

 5. C2su3lEW8AEDhL9twitterjkaczynski 21.01.2017

  Kaczyński: Chcemy ustabilizowania władzy

  „Równowaga sił jest potrzebna w demokratycznym państwie”.

 6. zari 21.01.2017

  Zaremba: Samodzielność PO i N. nie ma sensu

  Dziennikarz "wSieci" był gościem programu "Salon Dziennikarski".

 7. pluzanskiYTsalvetv 21.01.2017

  Płużański: Strach przed zbiorem zastrzeżonym

  „I znów na ulice - pod pozorem obrony demokracji - wyjdzie KOD”.

 8. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook