Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Szeremietiew: Rosja proponuje Jałtę II

30.09.2015

„Rosja pracuje, żeby być niezbędną dla Zachodu, tak jak Stalin. Powstaje pytanie za co?”

Prof. Romuald Szeremietiew wskazuje na rosyjską grę, która może Polskę wiele kosztować. „Rosja proponuje Stanom Zjednoczonym Jałtę II. Zastanawiam się jaka ona będzie, skoro Rosja rozgrzesza, to co zrobił Ribbentrop i to, co stało się w Jałcie I. Czy nie pojawi się taka konstrukcja, czy Rosja nad tym nie pracuje, żeby być niezbędną dla Zachodu, tak jak Stalin stał się niezbędny dla Roosevelta, w rozwiązaniu pewnych problemów międzynarodowych, a takim problemem jest w tej chwili Państwo Islamskie. Jeżeli tak się stanie, to powstaje pytanie za co?” - zastanawia się Szeremietiew w Radiu Wnet.

Były szef MON komentował również wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w ONZ. „Andrzej Duda zabrał głos jako drugi, to bardzo dobra pozycja. Bycie niestałym członkiem daje nam obecność w bardzo ważnym gremium Rady Bezpieczeństwa, ale trzeba to oceniać realistycznie” - stwierdził nasz gość.

„Problem polega na tym, że w tak skomplikowanej kwestii, jak ład międzynarodowy, trudno utrzymać ład przy pomocy regulacji prawnych międzynarodowych, bo wiemy, że w sytuacjach konfliktowych wielkie mocarstwa potrafią interpretować różnego rodzaju reguły prawne albo wręcz je łamać, nie oglądając się, jeżeli uznają za potrzebne do realizacji ich interesu. Najlepszym przykładem tego jest nasz sąsiad, Rosja” - zaznacza Szeremietiew.

ez,RadioWnet
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook