Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Szeremietiew: Rosja proponuje Jałtę II

30.09.2015

„Rosja pracuje, żeby być niezbędną dla Zachodu, tak jak Stalin. Powstaje pytanie za co?”

Prof. Romuald Szeremietiew wskazuje na rosyjską grę, która może Polskę wiele kosztować. „Rosja proponuje Stanom Zjednoczonym Jałtę II. Zastanawiam się jaka ona będzie, skoro Rosja rozgrzesza, to co zrobił Ribbentrop i to, co stało się w Jałcie I. Czy nie pojawi się taka konstrukcja, czy Rosja nad tym nie pracuje, żeby być niezbędną dla Zachodu, tak jak Stalin stał się niezbędny dla Roosevelta, w rozwiązaniu pewnych problemów międzynarodowych, a takim problemem jest w tej chwili Państwo Islamskie. Jeżeli tak się stanie, to powstaje pytanie za co?” - zastanawia się Szeremietiew w Radiu Wnet.

Były szef MON komentował również wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w ONZ. „Andrzej Duda zabrał głos jako drugi, to bardzo dobra pozycja. Bycie niestałym członkiem daje nam obecność w bardzo ważnym gremium Rady Bezpieczeństwa, ale trzeba to oceniać realistycznie” - stwierdził nasz gość.

„Problem polega na tym, że w tak skomplikowanej kwestii, jak ład międzynarodowy, trudno utrzymać ład przy pomocy regulacji prawnych międzynarodowych, bo wiemy, że w sytuacjach konfliktowych wielkie mocarstwa potrafią interpretować różnego rodzaju reguły prawne albo wręcz je łamać, nie oglądając się, jeżeli uznają za potrzebne do realizacji ich interesu. Najlepszym przykładem tego jest nasz sąsiad, Rosja” - zaznacza Szeremietiew.

ez,RadioWnet
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 2. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 3. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 4. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 5. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 6. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 7. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook