Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Szeremietiew: Rosja może zaatakować Polskę

09.09.2014

Romuald Szeremietiew, były szef MON, profesor Akademii Obrony Narodowej, uważa, że po Rosji można się obecnie spodziewać wszystkiego. Zdaniem eksperta brak odpowiedniej reakcji Zachodu rozzuchwala Władimira Putina.

„Jeżeli samolot malezyjski nie był wystarczającym szokiem, żeby podjąć kroki w stosunku do Rosji, to będzie to dla nich tylko zachęta. Moim zdaniem zrzucenie bomby atomowej na Warszawę może być następnym krokiem Putina” – mówił w Telewizji Republika prof. Szeremietiew.

„Może zrzucenie pigułki nuklearnej będzie wystarczającym bodźcem, żeby Zachód podjął konkretne kroki wobec Rosji. Rosjanie bezwzględnie mają do dyspozycji takie pociski” – podkreślił. Wyjaśnił, że użycie takiego ładunku nie musi wiązać się z apokaliptyczną wizją. „Taki pocisk może zniszczyć całą miejscowość” – zaznaczył.

Szeremietiew przypomniał również, że zgodnie z rosyjskim prawem atak atomowy na państwa, które takiej broni nie posiadają, jest dopuszczalny. „Kiedy prezydentem był Miedwiediew, podpisał tajną instrukcję o użyciu broni atomowej w stosunku do państw, które nie posiadają takiej broni” – mówił.

Były szef MON dodał, że Rosja jest już w połowie swojego programu modernizacji armii. „Armia rosyjska przez ostatnie lata była bardzo intensywnie ćwiczona. Adolf Hitler, kiedy rozpoczynał wojnę miał zrealizowany swój program zbrojeniowy w 38 proc.” - przypomniał. Zdaniem eksperta, Rosja czerpie korzyści z postawy niektórych przedstawicieli Zachodu. „Rosja ma zawsze w swoim arsenale swoich użytecznych idiotów, których jest sporo w państwach demokratycznych” – uznał.

Prof. Szeremietiew kolejny raz przekonuje, że po Rosji można się spodziewać wszystkiego. Oby ten głos nie został zlekceważony.

ez
[Fot. Kremlin.ru]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook