Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Szeremietiew: Rosja może zaatakować Polskę

09.09.2014

Romuald Szeremietiew, były szef MON, profesor Akademii Obrony Narodowej, uważa, że po Rosji można się obecnie spodziewać wszystkiego. Zdaniem eksperta brak odpowiedniej reakcji Zachodu rozzuchwala Władimira Putina.

„Jeżeli samolot malezyjski nie był wystarczającym szokiem, żeby podjąć kroki w stosunku do Rosji, to będzie to dla nich tylko zachęta. Moim zdaniem zrzucenie bomby atomowej na Warszawę może być następnym krokiem Putina” – mówił w Telewizji Republika prof. Szeremietiew.

„Może zrzucenie pigułki nuklearnej będzie wystarczającym bodźcem, żeby Zachód podjął konkretne kroki wobec Rosji. Rosjanie bezwzględnie mają do dyspozycji takie pociski” – podkreślił. Wyjaśnił, że użycie takiego ładunku nie musi wiązać się z apokaliptyczną wizją. „Taki pocisk może zniszczyć całą miejscowość” – zaznaczył.

Szeremietiew przypomniał również, że zgodnie z rosyjskim prawem atak atomowy na państwa, które takiej broni nie posiadają, jest dopuszczalny. „Kiedy prezydentem był Miedwiediew, podpisał tajną instrukcję o użyciu broni atomowej w stosunku do państw, które nie posiadają takiej broni” – mówił.

Były szef MON dodał, że Rosja jest już w połowie swojego programu modernizacji armii. „Armia rosyjska przez ostatnie lata była bardzo intensywnie ćwiczona. Adolf Hitler, kiedy rozpoczynał wojnę miał zrealizowany swój program zbrojeniowy w 38 proc.” - przypomniał. Zdaniem eksperta, Rosja czerpie korzyści z postawy niektórych przedstawicieli Zachodu. „Rosja ma zawsze w swoim arsenale swoich użytecznych idiotów, których jest sporo w państwach demokratycznych” – uznał.

Prof. Szeremietiew kolejny raz przekonuje, że po Rosji można się spodziewać wszystkiego. Oby ten głos nie został zlekceważony.

ez
[Fot. Kremlin.ru]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook