Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Szeremietiew: Rosja może zaatakować Polskę

09.09.2014

Romuald Szeremietiew, były szef MON, profesor Akademii Obrony Narodowej, uważa, że po Rosji można się obecnie spodziewać wszystkiego. Zdaniem eksperta brak odpowiedniej reakcji Zachodu rozzuchwala Władimira Putina.

„Jeżeli samolot malezyjski nie był wystarczającym szokiem, żeby podjąć kroki w stosunku do Rosji, to będzie to dla nich tylko zachęta. Moim zdaniem zrzucenie bomby atomowej na Warszawę może być następnym krokiem Putina” – mówił w Telewizji Republika prof. Szeremietiew.

„Może zrzucenie pigułki nuklearnej będzie wystarczającym bodźcem, żeby Zachód podjął konkretne kroki wobec Rosji. Rosjanie bezwzględnie mają do dyspozycji takie pociski” – podkreślił. Wyjaśnił, że użycie takiego ładunku nie musi wiązać się z apokaliptyczną wizją. „Taki pocisk może zniszczyć całą miejscowość” – zaznaczył.

Szeremietiew przypomniał również, że zgodnie z rosyjskim prawem atak atomowy na państwa, które takiej broni nie posiadają, jest dopuszczalny. „Kiedy prezydentem był Miedwiediew, podpisał tajną instrukcję o użyciu broni atomowej w stosunku do państw, które nie posiadają takiej broni” – mówił.

Były szef MON dodał, że Rosja jest już w połowie swojego programu modernizacji armii. „Armia rosyjska przez ostatnie lata była bardzo intensywnie ćwiczona. Adolf Hitler, kiedy rozpoczynał wojnę miał zrealizowany swój program zbrojeniowy w 38 proc.” - przypomniał. Zdaniem eksperta, Rosja czerpie korzyści z postawy niektórych przedstawicieli Zachodu. „Rosja ma zawsze w swoim arsenale swoich użytecznych idiotów, których jest sporo w państwach demokratycznych” – uznał.

Prof. Szeremietiew kolejny raz przekonuje, że po Rosji można się spodziewać wszystkiego. Oby ten głos nie został zlekceważony.

ez
[Fot. Kremlin.ru]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook