Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Szeremietiew: GRU już odbudowuje swoje siły

22.10.2014

Rosjanom z pewnością zależy na odbudowaniu siatki w Warszawie. Uważam, że już podjęto odpowiednie kroki, aby służby odzyskały swoją siłę – mówi w rozmowie z portalem Stefczyk.info były wiceminister obrony narodowej prof. Romuald Szeremietiew.

Stefczyk.info: Polskie służby specjalne na łamach „Gazety Wyborczej” informują, że rosyjscy dyplomaci oskarżeni o szpiegostwo zostaną niebawem wydaleni z kraju. Czy takie informacje powinny wypływać do mediów?

Prof. Romuald Szeremietiew: Uważam, że takie i podobne informacje powinny docierać do mediów. Sposób informowania o tego typu wydarzeniach odbywa się w różny sposób. Gdy z Wielkiej Brytanii wydalano ogromną ilość szpiegów, to wszystkie media brytyjskie, ale również światowe zdawały relacje z tego wydarzenia.

Zdaniem tajnym informatorów, warszawska siatka GRU licząca nawet kilkanaście osób – została rozbita nawet na kilka miesięcy. Czy takie informacje mogą okazać się realne?

Uważam, że jest to pewien rodzaj samochwalstwa. Rozumiem, iż podawanie takich informacji do mediów, jest rodzajem działań dziennikarskich. Pytanie brzmi: na ile to rzeczy realne, a na ile wymyślone kłamstwa. Należy z wielkim dystansem podchodzić do materiałów publikowanych w prasie, a zwłaszcza w „Gazecie Wyborczej”. Załóżmy jednak optymistycznie, że siatka GRU w Warszawie została rozbita, z czego się bardzo cieszę.

A w jakim czasie rosyjskie służby mogą się odbudować w stolicy?

Rosjanom z pewnością zależy na odbudowaniu siatki w Warszawie. Uważam, że już podjęto odpowiednie kroki, aby służby odzyskały swoją siłę. Wszystko zależy od środków jakimi dysponują moskale na ten cel.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook