Jedynie prawda jest ciekawa


Dewastacja dziełem rosyjskiej agentury

11.02.2012

Zniszczenie pomnika pułkownika Kuklińskiego to dowód, że on miał rację. Tym, co zrobił, zaszkodził bardzo Rosji sowieckiej. Przetrącił kręgosłup sowieckim marszałkom i Armii Czerwonej – mówi portalowi Stefczyk.info sowietolog Józef Szaniawski.

Stefczyk.info: 11 lutego przypada ósma rocznica śmierci płk. Ryszarda Kuklińskiego. Tymczasem rano okazało się, że ktoś zniszczył pomnik poświęcony pułkownikowi. Przed nim miały się odbywać uroczystości rocznicowe. To w Pana ocenie wybryk wandali, przypadek, celowe działanie?

Prof. Józef Szaniawski: To na pewno nie wandale. Wandal może wybić szybę, lub pociąć siedzenie w tramwaju. Tymczasem pomnik w Krakowie zniszczyła rosyjska agentura w Polsce. Od czasów Targowicy wpływy Rosji w naszym kraju są bardzo duże. Fakt, że to wydarzenie ma miejsce w rocznicę śmierci Kuklińskiego i w Krakowie, którego honorowym obywatelem był pułkownik, świadczy o tym, że to zrobili ludzie działający na korzyść i utożsamiający się z Rosją.

O czym to świadczy?

Przede wszystkim o tym, że pułkownik Kukliński miał rację. Tym, co zrobił, zaszkodził bardzo Rosji sowieckiej. Przetrącił kręgosłup sowieckim marszałkom i Armii Czerwonej.

Niszczenie pomnika to rodzaj zemsty na umarłym, upodlenie go?

Pułkownik Kukliński nie żyje od ośmiu lat. Ci ludzie chcą przekreślić pamięć o nim oraz fakt, że Polska jest wolnym państwem. Chcą zatuszować fakt, że Kukliński dla Polski i Polaków jest bohaterem. To, co było karane śmiercią, jest dziś chwałą dla wolnej i niepodległej Polski. To wielu jednak denerwuje.

Czy w Pana ocenie w III RP zrobiono wszystko, by zrehabilitować płk. Kuklińskiego?

Grób pułkownika otwiera Aleję Zasłużonych na wojskowych Powązkach. Kukliński został tam pochowany na wniosek Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pułkownik nie potrzebuje już dziś niczego. My potrzebujemy, młode pokolenie potrzebuje wyrazistego powiedzenia, kto służył Rosji przeciwko niepodległości Polski, co robili komuniści w Polsce i z kim byli związani, a kto służył niepodległości i wolnej Polsce. Niewątpliwie robił to właśnie płk. Ryszard Kukliński. Ci, którzy niszczą jego pomnik, są agenturą rosyjską i działają na niekorzyść niepodległości Polski. Taka jest prawda.

Rozmawiał Stanisław Żaryn
[fot. PAP/Jacek Bednarczyk]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook