Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Stępkowski: Polityczna nagonka na prof. Chazana

14.07.2014

"Jeśli chodzi o decyzję prezydent Warszawy, to czas jej ogłoszenia pozwala ją traktować jako gest PO wykonany względem SLD tuż przed głosowaniem nad wotum nieufności dla rządu".

„Prezydent Warszawy ogłaszając rzekome „liczne nieprawidłowości” w szpitalu, realizuje żądania silnie uprzedzonej do katolicyzmu lewicy, która twierdzi, jakoby lekarze łączący w pracy wiedzę medyczną z wrażliwością moralną stanowią zagrożenie dla pacjentek, ponieważ kierują się wiarą” - powiedział w rozmowie z „Rz” prawnik prof. Aleksander Stępkowski, prezes instytutu na rzecz kultury „Ordo Iuris”.

Prof. Stępkowski zwraca uwagę na medialna nagonkę, której ofiara padł prof. Chazan zwolniony właśnie z pracy były dyrektor Szpitala Św. Rodziny w Warszawie. W raporcie upublicznionym przez Hannę Gronkiewicz - Waltz wytknięto mu m. in. „nieład organizacyjny”. Mówił o tym także wiceminister zdrowia Sławomir Neumann z PO.

„W dniu eksplozji emocji spowodowanej zapowiedzią odwołania prof. Chazana, gdy przed szpitalem kłębią się ludzie i media, wewnątrz przyjmuje się 18 porodów, w sytuacji, gdy zwykle jest ich 13. Zdolność przyjęcia o 40 proc. większego obciążenia przez zespół szpitalny w okresie urlopowym każe traktować opowieści ministra Neumanna o bałaganie na równie z twierdzeniami Pinokia” - argumentuje prezes „Ordo Iuris”.

Prawnik zdradza także, że nie jest prawdą, że pacjentka nie uzyskała w szpitalu informacji o innym miejscu, gdzie może dokonać aborcji.

„Otóż to prawo pacjentki w szpitalu zrealizowano, choć prof. Chazan o tym nie wiedział. Lekarz prowadzący pacjentkę wskazał i uzgodnił telefonicznie konsultację aborcyjną pacjentki oraz wystawił pisemne skierowanie do szpitala bielańskiego. Tym samym, obowiązek informacyjny wynikający z prawa (szalenie wątpliwego z punktu widzenia konstytucji), został zrealizowany” - mówi prof. Stępkowski.

Prawnik jednocześnie przypomina, że szum wokół profesora mógł być wywołany na polityczne zlecenie środowisk związanych z Platformą Obywatelską. „Bez wątpienia, dla PO każda wrzawa medialna była na rękę wobec ujawnionych skandali politycznych. Jeśli chodzi o decyzję prezydent Warszawy, to czas jej ogłoszenia pozwala ją traktować jako gest PO wykonany względem SLD tuż przed głosowaniem nad wotum nieufności dla rządu. Z resztą Ministrem Zdrowia jest polityki lewicowy, który nie kryje swego ideologicznego stosunku do życia ludzkiego realizując chociażby z drastycznym naruszeniem konstytucji program in vitro” - konkluduje prof. Stępkowski.

źródło: rp.pl/run

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook