Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Staniszkis: Te wyniki są świetne dla PiS

01.12.2014

„To bardzo dobra prognoza na wygrane wybory prezydenckie i parlamentarne”.

Prof. Jadwiga Staniszkis uważa, że PiS ma prawo do zadowolenia. Jej zdaniem wyniki wyborów samorządowych to dobry sygnał dla partii Jarosława Kaczyńskiego i pozytywny sygnał na przyszłość. „Uważam, że te wyniki są świetne dla Prawa i Sprawiedliwości. Pierwsza tura wygrana, w drugiej różnica znacząco zmalała – to bardzo dobra prognoza na wygrane wybory prezydenckie i parlamentarne” – mówiła w Telewizji Republika prof. Jadwiga Staniszkis.

„Sukces pociąga sukces, a pierwsza tura była wygrana” – stwierdziła. Socjolog zauważyła, że podczas swojego wystąpienia Jarosław Kaczyński był wyjątkowo spokojny. „W wyborach liczy się cierpliwość i poczucie, że przyszłość jest w naszych rękach” – dodała.

Z kolei prof. Piotr Gliński wskazał, że społeczeństwo akceptuje ostrą retorykę prezesa PiS-u. W jego ocenie wynik zaprezentowany w sondażu Exit polls jest korzystny dla PiS-u. Zauważył, że w Warszawie Jacek Sasin uzyskał bardzo duże poparcie.

Zwrócił również uwagę na kampanię prowadzoną przed II turą wyborów, określając ją jako „niedemokratyczną”. „Wspieram wszystkie te głosy, które twierdzą, że Polska nie ma dobrze działającej demokracji. To było widać w II turze kampanii” – mówił. „To widać w zachowaniu prezydenta, który moim zdaniem złamał ciszę wyborczą, krytykując opozycję. Nie było też debat, co jest skandaliczne” – dodał.

Gliński stwierdził, że dobry wynik Prawa i Sprawiedliwości jest dowodem na to, że społeczeństwo akceptuje „ostrą retorykę” prezesa tej partii.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook