Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Staniszkis: Postawiłabym na Wiplera

07.11.2014

„Z obecnie kandydujących wskazywałabym na Przemysława Wiplera. Znam go jeszcze z Kolibrów. Od zawsze miał w sobie charyzmę i potrzebę wolności, więc nie dziwię się, że wchodził w kolizje z aparatem Prawa i Sprawiedliwości” – mówi w rozmowie z Dziennikiem Polska Times prof. Jadwiga Staniszkis.

Prof. Staniszkis zaznacza, że koncepcja sprawowania władzy w samorządzie przez maksymalnie dwie kadencje jest dobra. Za przykład daje prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz:

„U Gronkiewicz-Waltz zauważam zbyt duże oderwanie od codziennych problemów mieszkańców. Ona już nie spaceruje po tym mieście, nie słucha ludzi...”– mówi socjolog.

Podkreśla, że siła i prowadzenie w sondażach obecnej prezydent Warszawy bierze się ze słabości konkurentów:

"Potrzebne zmiany" jest niewystarczające. Trzeba powiedzieć, jakie konkretnie ma się pomysły. A tego od przeciwników Hanny Gronkiewicz-Waltz nie słyszę”– zaznacza.

Prof. Staniszkis wskazuje, że dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy był Czesław Bielecki, choć z nie wszystkimi jego postulatami się zgadzała:

„Choć wspierałam Czesława Bieleckiego w czasie, gdy kandydował na prezydenta Warszawy, to byłam przeciwna jego postulatom zburzenia tej budowli. Ale jemu się pewne pomysły wybaczało, bo to był kandydat z wizją, kompetencjami i pasją”– podkreśla prof. Staniszkis i dodaje:

Rozmówczyni zaznaczyła, że Bielecki jest człowiekiem, którego nie interesują partyjne gry i gangi.

„On jest mniej więcej z mojego pokolenia. Mamy więcej wytrzymałości, potrzeby zostawienia po sobie jakiegoś śladu. Bielecki doskonale zna Warszawę, pracował w biurze urbanistycznym. Ma wyobraźnię, potrafi łączyć nowoczesność z tradycją. I, przede wszystkim, kocha to miasto”

Prof. Staniszkis ma jednak swojego faworyta, na którego - jej zdaniem – warto postawić.

„Z obecnie kandydujących wskazywałabym na Przemysława Wiplera. Znam go jeszcze z Kolibrów. Od zawsze miał w sobie charyzmę i potrzebę wolności, więc nie dziwię się, że wchodził w kolizje z aparatem Prawa i Sprawiedliwości” – stwierdza profesor.

Choć jak podkreśla, Wipler niepotrzebnie dał się wciągnąć w bojkę z policją. Dodatkowo jego obecne środowisko polityczne - KNP – to „ślepy zaułek”.

Prof. Staniszkis ma również pomysł dla Jacka Sasina, który ma szansę poprawić swój wynik wyborczy:

„Gdybym była Jackiem Sasinem, to z pewnością zwróciłabym się do Czesława Bieleckiego, do architektów, do ludzi, którzy znają się na planowaniu przestrzennym. I dociekałabym, jak to miasto można zagospodarować”wskazuje w rozmowie prof. Staniszkis.

polskatimes.pl, lz

[fot: youtube]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook