Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Staniszkis: PiS wygra wybory, Kukiz słabnie

13.07.2015

„Nie jestem zwolenniczką ściskania rąk na bazarkach. Mnie taki typ polityki drażni”.

Prof. Jadwiga Staniszkis uważa, że PiS wygra wybory do parlamentu, ale wtedy stanie przed wieloma problemami. „W wyborach na jesieni istotna będzie sytuacja Kukiza. Moim zdaniem PiS wygra, ale stanie wówczas przed wieloma problemami. Jednym z nich będzie w jaki sposób rządzić” – mówiła w TV Republika Staniszkis.

Socjolog komentowała słowa Ludwika Dorna, który uznał, że jeśli PiS nie obejmie władzy samodzielnie stworzyć niestabilną koalicję. „PiS musiał uczyć się na błędach i sytuacji z roku 2007 kiedy oddał władzę. Moim zdaniem popełnił wtedy błąd. Teraz ważna będzie też sytuacja Kukiza. Obecnie jego poparcie topnieje, ale ciężko powiedzieć jakie będzie w trakcie wyborów. Moim zdaniem uzyska wynik jednocyfrowy. Mając prezydenta z własnego ugrupowania jest też opcja rządzenia jako rząd mniejszościowy” – stwierdziła prof. Staniszkis.

Staniszkis krytykowała również sposób prowadzenia kampanii wyborczej. „Dla mnie w polityce nie liczy się płeć, ale kompetencje. Nie jestem też zwolenniczką ściskania rąk na bazarkach. Mnie taki typ polityki drażni. Europa i Polska są w trudnej sytuacji. Musimy przeorientować system i pokazywać więcej pomysłów, więcej lidership” – powiedziała.

ez,Tv Republika
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook