Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Staniszkis: Kopacz jest prowincjonalną lekarką

10.09.2014

„Ewa Kopacz jest prowincjonalną lekarką, która ani w opozycji, ani nigdzie indziej się nie zasłużyła. Nie wiem, jakim cudem zaszła aż tak wysoko” - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z portalem Onet.pl.

W ocenie socjolog „sposób bycia Ewy Kopacz nie ma elementów wdzięku czy charyzmy”. „Jest dla mnie osobą żenującą i nie chciałabym jej widzieć jako premiera” - mówi Staniszkis.

W jej ocenie objęcie funkcji szefa rządu może skutkować rozbudzeniem konfliktu smoleńskiego. „Po to premier Donald Tusk ją wysunął - żeby wymusić na Prawie i Sprawiedliwości emocjonalną reakcję i powrót do przeszłości. A sama Kopacz? Była złym ministrem zdrowia - nie rozwiązała żadnych problemów. A jako marszałek Sejmu okazała się być wybitnie upartyjniona - blokowała racjonalne pomysły opozycji” - tłumaczy Staniszkis.

Dodaje, że „znowu wróci problem jej kłamstewek związanych z sekcjami zwłok po katastrofie smoleńskiej”. „Ten powrót do przeszłości może się jednak przyczynić do pogorszenia wyniku PiS-u” - wskazuje.

Zdaniem socjolog objęcie funkcji szefa rządu przez Ewę Kopacz jest tym bardziej niepokojące, że obecnie Polska przechodzi trudny czas. „Ona (E. Kopacz – red.) jest osobą, która jako polityk niczym się nie wyróżniła - tego typu osoby nie powinny w tak trudnym momencie pełnić tak ważnych funkcji. Tym bardziej że do końca kadencji został jeszcze rok, a Donald Tusk zostawił państwo w złym stanie, o czym na taśmach mówili nawet jego bliscy współpracownicy. Należało więc znaleźć w szeregach Platformy Obywatelskiej kogoś, kto wiedziałby, gdzie znajdują się słabe punkty państwa. Tu wymieniłabym Krzysztofa Kwiatkowskiego - dziś prezesa Najwyższej Izby Kontroli - który zdobył autorytet także w oczach opozycji, a to dzięki szeregowi raportów dot. problemów państwa” - przekonuje Staniszkis.

W jej ocenie „Kwiatkowski byłby dobrym urzędnikiem publicznym - w mniejszym stopniu politykiem - który starałby się to państwo doprowadzić do elementarnych standardów funkcjonowania. „Nie sądzę, aby Kopacz była do tego zdolna” - kwituje Staniszkis.

TK,Onet.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook