Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Staniszkis: Kopacz jest prowincjonalną lekarką

10.09.2014

„Ewa Kopacz jest prowincjonalną lekarką, która ani w opozycji, ani nigdzie indziej się nie zasłużyła. Nie wiem, jakim cudem zaszła aż tak wysoko” - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z portalem Onet.pl.

W ocenie socjolog „sposób bycia Ewy Kopacz nie ma elementów wdzięku czy charyzmy”. „Jest dla mnie osobą żenującą i nie chciałabym jej widzieć jako premiera” - mówi Staniszkis.

W jej ocenie objęcie funkcji szefa rządu może skutkować rozbudzeniem konfliktu smoleńskiego. „Po to premier Donald Tusk ją wysunął - żeby wymusić na Prawie i Sprawiedliwości emocjonalną reakcję i powrót do przeszłości. A sama Kopacz? Była złym ministrem zdrowia - nie rozwiązała żadnych problemów. A jako marszałek Sejmu okazała się być wybitnie upartyjniona - blokowała racjonalne pomysły opozycji” - tłumaczy Staniszkis.

Dodaje, że „znowu wróci problem jej kłamstewek związanych z sekcjami zwłok po katastrofie smoleńskiej”. „Ten powrót do przeszłości może się jednak przyczynić do pogorszenia wyniku PiS-u” - wskazuje.

Zdaniem socjolog objęcie funkcji szefa rządu przez Ewę Kopacz jest tym bardziej niepokojące, że obecnie Polska przechodzi trudny czas. „Ona (E. Kopacz – red.) jest osobą, która jako polityk niczym się nie wyróżniła - tego typu osoby nie powinny w tak trudnym momencie pełnić tak ważnych funkcji. Tym bardziej że do końca kadencji został jeszcze rok, a Donald Tusk zostawił państwo w złym stanie, o czym na taśmach mówili nawet jego bliscy współpracownicy. Należało więc znaleźć w szeregach Platformy Obywatelskiej kogoś, kto wiedziałby, gdzie znajdują się słabe punkty państwa. Tu wymieniłabym Krzysztofa Kwiatkowskiego - dziś prezesa Najwyższej Izby Kontroli - który zdobył autorytet także w oczach opozycji, a to dzięki szeregowi raportów dot. problemów państwa” - przekonuje Staniszkis.

W jej ocenie „Kwiatkowski byłby dobrym urzędnikiem publicznym - w mniejszym stopniu politykiem - który starałby się to państwo doprowadzić do elementarnych standardów funkcjonowania. „Nie sądzę, aby Kopacz była do tego zdolna” - kwituje Staniszkis.

TK,Onet.pl
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Jadwiga Staniszkis

,

Ewa Kopacz

,

Polska

,

polityka

Warto poczytać

 1. mid-epa05991340 29.05.2017

  Gowin: W 2020 r. Duda zmierzy się z Tuskiem

  „Nie mam wątpliwości, że to jest początek kampanii prezydenckiej Donalda Tuska".

 2. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 3. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 4. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 5. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 6. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 7. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 8. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook