Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Staniszkis: Kopacz jest prowincjonalną lekarką

10.09.2014

„Ewa Kopacz jest prowincjonalną lekarką, która ani w opozycji, ani nigdzie indziej się nie zasłużyła. Nie wiem, jakim cudem zaszła aż tak wysoko” - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z portalem Onet.pl.

W ocenie socjolog „sposób bycia Ewy Kopacz nie ma elementów wdzięku czy charyzmy”. „Jest dla mnie osobą żenującą i nie chciałabym jej widzieć jako premiera” - mówi Staniszkis.

W jej ocenie objęcie funkcji szefa rządu może skutkować rozbudzeniem konfliktu smoleńskiego. „Po to premier Donald Tusk ją wysunął - żeby wymusić na Prawie i Sprawiedliwości emocjonalną reakcję i powrót do przeszłości. A sama Kopacz? Była złym ministrem zdrowia - nie rozwiązała żadnych problemów. A jako marszałek Sejmu okazała się być wybitnie upartyjniona - blokowała racjonalne pomysły opozycji” - tłumaczy Staniszkis.

Dodaje, że „znowu wróci problem jej kłamstewek związanych z sekcjami zwłok po katastrofie smoleńskiej”. „Ten powrót do przeszłości może się jednak przyczynić do pogorszenia wyniku PiS-u” - wskazuje.

Zdaniem socjolog objęcie funkcji szefa rządu przez Ewę Kopacz jest tym bardziej niepokojące, że obecnie Polska przechodzi trudny czas. „Ona (E. Kopacz – red.) jest osobą, która jako polityk niczym się nie wyróżniła - tego typu osoby nie powinny w tak trudnym momencie pełnić tak ważnych funkcji. Tym bardziej że do końca kadencji został jeszcze rok, a Donald Tusk zostawił państwo w złym stanie, o czym na taśmach mówili nawet jego bliscy współpracownicy. Należało więc znaleźć w szeregach Platformy Obywatelskiej kogoś, kto wiedziałby, gdzie znajdują się słabe punkty państwa. Tu wymieniłabym Krzysztofa Kwiatkowskiego - dziś prezesa Najwyższej Izby Kontroli - który zdobył autorytet także w oczach opozycji, a to dzięki szeregowi raportów dot. problemów państwa” - przekonuje Staniszkis.

W jej ocenie „Kwiatkowski byłby dobrym urzędnikiem publicznym - w mniejszym stopniu politykiem - który starałby się to państwo doprowadzić do elementarnych standardów funkcjonowania. „Nie sądzę, aby Kopacz była do tego zdolna” - kwituje Staniszkis.

TK,Onet.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook