Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Staniszkis: Kopacz jest prowincjonalną lekarką

10.09.2014

„Ewa Kopacz jest prowincjonalną lekarką, która ani w opozycji, ani nigdzie indziej się nie zasłużyła. Nie wiem, jakim cudem zaszła aż tak wysoko” - mówi prof. Jadwiga Staniszkis w rozmowie z portalem Onet.pl.

W ocenie socjolog „sposób bycia Ewy Kopacz nie ma elementów wdzięku czy charyzmy”. „Jest dla mnie osobą żenującą i nie chciałabym jej widzieć jako premiera” - mówi Staniszkis.

W jej ocenie objęcie funkcji szefa rządu może skutkować rozbudzeniem konfliktu smoleńskiego. „Po to premier Donald Tusk ją wysunął - żeby wymusić na Prawie i Sprawiedliwości emocjonalną reakcję i powrót do przeszłości. A sama Kopacz? Była złym ministrem zdrowia - nie rozwiązała żadnych problemów. A jako marszałek Sejmu okazała się być wybitnie upartyjniona - blokowała racjonalne pomysły opozycji” - tłumaczy Staniszkis.

Dodaje, że „znowu wróci problem jej kłamstewek związanych z sekcjami zwłok po katastrofie smoleńskiej”. „Ten powrót do przeszłości może się jednak przyczynić do pogorszenia wyniku PiS-u” - wskazuje.

Zdaniem socjolog objęcie funkcji szefa rządu przez Ewę Kopacz jest tym bardziej niepokojące, że obecnie Polska przechodzi trudny czas. „Ona (E. Kopacz – red.) jest osobą, która jako polityk niczym się nie wyróżniła - tego typu osoby nie powinny w tak trudnym momencie pełnić tak ważnych funkcji. Tym bardziej że do końca kadencji został jeszcze rok, a Donald Tusk zostawił państwo w złym stanie, o czym na taśmach mówili nawet jego bliscy współpracownicy. Należało więc znaleźć w szeregach Platformy Obywatelskiej kogoś, kto wiedziałby, gdzie znajdują się słabe punkty państwa. Tu wymieniłabym Krzysztofa Kwiatkowskiego - dziś prezesa Najwyższej Izby Kontroli - który zdobył autorytet także w oczach opozycji, a to dzięki szeregowi raportów dot. problemów państwa” - przekonuje Staniszkis.

W jej ocenie „Kwiatkowski byłby dobrym urzędnikiem publicznym - w mniejszym stopniu politykiem - który starałby się to państwo doprowadzić do elementarnych standardów funkcjonowania. „Nie sądzę, aby Kopacz była do tego zdolna” - kwituje Staniszkis.

TK,Onet.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook