Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Staniszkis: Kim łatwiej manipulować?

21.04.2013

Aleksander Kwaśniewski lobbował na rzecz rosyjskiego oligarchy Wiaszesława Kantora, który rozważał przejęcie polskiej Grupy Azoty - ujawnił Newsweek na swoim portalu internetowym. Gdyby ta transakcja doszła do skutku, mogłaby stanowić poważne zagrożenie dla polskiego bezpieczeństwa energetycznego - dodaje tygodnik. O komentarz w tej sprawie, a dokładnie, dlaczego prorządowy "Newsweek" próbuje zdyskredytować byłego prezydenta, a obecnie lidera Europy + mówi nam prof. Jadwiga Staniszkis.

Przyznam się, że trudno cokolwiek mówić przed przeczytaniem całego artykułu w jutrzejszym wydaniu "Newsweeka". Jeśli nawet Kwaśniewski lobbował na rzecz Acronu, to jak widać nieskutecznie - Tarnów połączył się z Puławami i nie doszło do ich przejęcia przez Rosjan.

Dlaczego o tym pisze "Newsweek"? Nie wiem, o to należałoby ich spytać. Wokół Europy + i osoby Kwaśniewskiego toczy się jakaś taka bardzo skomplikowana gra. Widać to było już po pierwszym spotkaniu z pełnomocnikami, po tych atakach, które jednak później było łagodzone.

Myślę, że różne grupy interesu - także w tym podglebiu czy klasie politycznej tych, którzy bezpośrednio nie wychodzą na scenę polityczną - w tej chwili zastanawiają się na jakiego konia postawić - na SLD, ten nowy układ, czy może jednak na Platformę. Na pewno dostrzeżono, że to jednak uderza w Platformę i być może szuka się podmiotu, którym będzie można łatwiej manipulować. Niewykluczone, że taka kalkulacja może się z tym wiązać.

not zrk
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook