Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Rychard: Inicjatywa prezydenta nie wygląda dobrze

11.05.2015

„Trzeba odróżnić szybkość reakcji od popłochu. Czy nie mamy do czynienia z popłochem?”

Bronisław Komorowski natychmiast zareagował na przegraną w pierwszej turze wyborów. Ogłosił, że chce przeprowadzenia referendum w sprawie JOW-ów, kwestii finansowania partii z budżetu i zreformowania systemu podatkowego tak, by wątpliwości były rozstrzygane na korzyść podatnika.

Socjolog prof. Andrzej Rychard komentując reakcje prezydenta na wynik wyborów wskazał, że nie wygląda ona dobrze. „Jeśli się wychodzi z takimi hasłami tak szybko, to znaczy, że właściwie powinno się mieć znacznie wcześniej. To dlaczego się ich nie pokazało wcześniej? (...) No pewnie zapomniał wyjąć kartki. To nie wygląda dobrze” - tłumaczył Rychard.

Dodał, że „trzeba odróżnić szybkość reakcji od popłochu”. „Ja nie wiem, czy nie mamy w większym stopniu do czynienia z popłochem” - zaznaczył.

Rychard wskazał, że referendum, o którym mówił Bronisław Komorowski, dotyczy spraw, których Polakom nigdy nie wytłumaczono. „Żadna z tych kwestii nie była w Polsce dobrze przedyskutowana. Ludzie nie wiedzą co to są JOW-y i jakie są ich konsekwencje. Nie wiedzą czy lepiej, by partie otrzymywały pieniądze z budżetu, czy też żeby nie dostawały z budżetu. Oczywiście populistycznie będą zapewne mówić, że lepiej, by im z budżetu pieniędzy nie dawać, jednak oni nie wiedzą, że konsekwencją jest płacenie im nie wiadomo, w jaki sposób i przez kogo. I trzecia sprawa, kwestie podatkowe. W ogóle nie wiadomo o co tu chodzi” - zaznacza Rychard.

Dodał, że „tego się nie da zrobić w ciągu dwóch tygodni gorączkowej kampanii”. Wskazał, że w ciągu dwóch tygodni nie da się również przeprowadzić referendum.

TK,TVN24
[Fot. Stefczyk.info/TVN24]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook