Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Rybiński: Bez dzieci zginiemy!

13.01.2015

Na razie jesteśmy jak żaba, która wrzucona do garnka z zimną na początku, ale stale podgrzewaną wodą, do końca nie decyduje się wyskoczyć. I tak się gotuje, aż zginie” — mówi w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” prof. Krzysztof Rybiński, ekonomista, były wiceprezes NBP, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Ważne prognozy prof. Krzysztofa Rybińskiego w najnowszym tygodniku „wSieci” - polecamy!

„Gdyby w 2011 r. każdej kobiecie, która zostanie matką obiecać 1 tys. zł miesięcznie, dziś mielibyśmy już z 200 tys. dzieci więcej” — komentuje dramatyczną sytuację demograficzną Polski.

Czy grozi nam powtórka z 2008 roku i pęknięcie bańki spekulacyjnej?

– pytają z kolei bracia Karnowscy.

„Bum będzie jeszcze większy. Każdy ważniejszy rynek finansowy jest dziś chory, na każdym są góry przeszacowanych, toksycznych papierów. Ceny aktywów finansowych są na absurdalnych poziomach. Emisje obligacji przedsiębiorstw wysokiego ryzyka, z których zazwyczaj co czwarta bankrutuje, są oprocentowane poniżej 5 proc., czyli najniżej w historii. Świat zachłysnął się łatwo dostępnym pieniądzem, inwestuje jak szalony, tanie pieniądze pompowane są na wszystkie rynki: pożyczek dla studentów, samochodów, kredytów mieszkaniowych, obligacji. W końcu ktoś się zorientuje i zacznie te papiery sprzedawać. Wtedy bańka z hukiem pęknie” – prognozuje prof. Rybiński.

Zauważa przy tym, że:

„Nie da się obniżyć stóp procentowych, bo już wynoszą zero. Nie da się dodrukować pieniędzy, bo zaczną drastycznie tracić na wartości. Wszyscy wiedzą, że podano leki objawowe, ale choroba się nasila.”

Krzysztof Rybiński wyraża także swój sprzeciw wobec wprowadzenia euro w Polsce w najbliższym czasie.

„Dzisiaj, na tych warunkach, jestem zdecydowanie przeciw. Gdyby reguły rządzące strefą euro były skrojone dla ludzi, a nie dla banksterów, gdyby był to stabilny obszar gospodarczy, bez patologii, dobrze się rozwijający, mogłoby nam to przynieść korzyści” – zauważa ekonomista.

Obszerny wywiad z prof. Krzysztofem Rybińskim na łamach nowego wydania największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, w sprzedaży od 12 stycznia br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 2. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 3. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 4. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 5. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 6. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 7. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook