Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Rybiński: Bez dzieci zginiemy!

13.01.2015

Na razie jesteśmy jak żaba, która wrzucona do garnka z zimną na początku, ale stale podgrzewaną wodą, do końca nie decyduje się wyskoczyć. I tak się gotuje, aż zginie” — mówi w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” prof. Krzysztof Rybiński, ekonomista, były wiceprezes NBP, rektor Akademii Finansów i Biznesu Vistula w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi.

Ważne prognozy prof. Krzysztofa Rybińskiego w najnowszym tygodniku „wSieci” - polecamy!

„Gdyby w 2011 r. każdej kobiecie, która zostanie matką obiecać 1 tys. zł miesięcznie, dziś mielibyśmy już z 200 tys. dzieci więcej” — komentuje dramatyczną sytuację demograficzną Polski.

Czy grozi nam powtórka z 2008 roku i pęknięcie bańki spekulacyjnej?

– pytają z kolei bracia Karnowscy.

„Bum będzie jeszcze większy. Każdy ważniejszy rynek finansowy jest dziś chory, na każdym są góry przeszacowanych, toksycznych papierów. Ceny aktywów finansowych są na absurdalnych poziomach. Emisje obligacji przedsiębiorstw wysokiego ryzyka, z których zazwyczaj co czwarta bankrutuje, są oprocentowane poniżej 5 proc., czyli najniżej w historii. Świat zachłysnął się łatwo dostępnym pieniądzem, inwestuje jak szalony, tanie pieniądze pompowane są na wszystkie rynki: pożyczek dla studentów, samochodów, kredytów mieszkaniowych, obligacji. W końcu ktoś się zorientuje i zacznie te papiery sprzedawać. Wtedy bańka z hukiem pęknie” – prognozuje prof. Rybiński.

Zauważa przy tym, że:

„Nie da się obniżyć stóp procentowych, bo już wynoszą zero. Nie da się dodrukować pieniędzy, bo zaczną drastycznie tracić na wartości. Wszyscy wiedzą, że podano leki objawowe, ale choroba się nasila.”

Krzysztof Rybiński wyraża także swój sprzeciw wobec wprowadzenia euro w Polsce w najbliższym czasie.

„Dzisiaj, na tych warunkach, jestem zdecydowanie przeciw. Gdyby reguły rządzące strefą euro były skrojone dla ludzi, a nie dla banksterów, gdyby był to stabilny obszar gospodarczy, bez patologii, dobrze się rozwijający, mogłoby nam to przynieść korzyści” – zauważa ekonomista.

Obszerny wywiad z prof. Krzysztofem Rybińskim na łamach nowego wydania największego konserwatywnego tygodnika opinii w Polsce - „wSieci”, w sprzedaży od 12 stycznia br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook