Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Ryba: "Wygrana Dudy jest symbolem zmiany"

24.05.2016

"Gdyby nie zwycięstwo Andrzej Dudy w wyborach prezydenckich trudno byłoby sobie wyobrazić wygraną prawicy w jesiennych wyborach." - mówił na antenie Radia Maryja profesor Mieczysław Ryba oceniając pierwszy rok prezydentury Andrzeja Dudy.

"Prezydent i jego aktywność na arenie międzynarodowej, co widać nawet po obecnej wizycie, jest zakrojona bardzo szeroko i ma już w tej perspektywie spore sukcesy. Wspomnę tutaj szczyt w Bukareszcie, który ma przygotować, szczyt natowski, próbę cementowania krajów Europy Środkowej. Bardzo intensywna polityka zagraniczna – co ważne i co dobre – jest w pełnej zgodzie z tym, co robi rząd." - mówił prof. Ryba.

Jak ocenił historyk kluczową dla pracy rządu i dla zmian jakie chce wprowadzić w Polsce, jest wsparcie ekipy rządzącej przez prezydenta.

"Wydaje się, że Andrzej Duda wspiera też obecną większość parlamentarną, co też jest niezwykle istotne dla reformowania kraju, bo gdybyśmy mieli konflikt na tej linii, to oczywiście wiele spraw w Polsce byłoby zagmatwanych" - podkreślał prof. Mieczysław Ryba.

Zdaniem profesora nie byłoby zwycięstwa parlamentarnego prawicy gdyby wybory prezydenckie zakończyły się wygraną Bronisława Komorowskiego.

"Gdyby nie ta prezydentura, gdyby nie zwycięstwo Andrzej Dudy w wyborach prezydenckich trudno byłoby sobie wyobrazić wygraną prawicy w jesiennych wyborach. To zwycięstwo Andrzeja Dudy otworzyło drogę do późniejszej wygranej parlamentarnej. Zwycięstwo Dudy jest symbolem zmiany, która otworzyła drogę do zmiany układu władzy w Polsce, ale również stylu i celów politycznych" - zaznaczył prof. Ryba.

Również na polu wizerunkowym zdaniem historyka obecny prezydent odnosi spore sukcesy.

"Prezydent Duda również w kwestiach wizerunkowych wypada bardzo dobrze. Dzięki temu w dużym stopniu wygrał wybory. Jest bardzo kontaktowy, bliski ludziom, nie boi się mediów. Ważne jest ponadto, że potrafi wraz z małżonką godnie reprezentować urząd prezydencki. Poparcie Andrzeja Dudy widać również w sondażach, które powstają na zamówienie lewicowych mediów, tam również mimo nagonki na prezydenta, te poparcie jest bardzo duże." - mówił wykładowca KUL.

kk/Radio Maryja

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook