Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Piotrowski: Wszystko w UE układa się pod Merkel

16.07.2014

„Jeżeli pani kanclerz Niemiec nie zostałaby sekretarzem generalnym ONZ, to część eurodeputowanych widziałoby ją na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej” - mówi w rozmowie z Radiem Maryja wieloletni europoseł PiS prof. Mirosław Piotrowski.

Rozmowa dotyczyła najbliższego szczyty UE na którym liderzy państw będą rozmawiać o podziale europejskich stanowisk. Zdaniem polityka wszystko jest z góry ustalone, bo cała układanka budowana jest pod kanclerz Niemiec Angelę Merkel:

„Obecnie mało się o tym mówi, ale warto podkreślać informacje, które wypłynęły na łamach tygodnika „Der Spiegel”, który napisał powołując się na znane osoby z PE, że pani kanclerz Merkel rozważa wcześniejszą rezygnację ze swojego stanowiska i już teraz poszukuje się dla niej nowej posady” - mówi polityk.

I dodaje:

„Proszę zauważyć, że wszystkie stanowiska obsadzane są na 2,5 roku(...) Jeżeli pani kanclerz Niemiec nie zostałaby sekretarzem generalnym ONZ, to część eurodeputowanych widziałoby ją na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej. Jeśli taki scenariusz jest możliwy, to wszystkie obecne negocjacje będą przebiegały pod przyszłe stanowisko dla Angeli Merkel” - tłumaczy prof. Piotrowski.

W rozmowie pada bardzo ciekawa koncepcja, którą wysunął nowy szef KE Jean-Claude Juncker Otóż jego zdaniem UE ma jednego członka więcej:

„Juncker powiedział, że Unia Europejska składa się obecnie nie z 28, a 29 członków. Ten ostatni kraj to bezrobotni. Diagnoza jest słuszna jednak metody wyjścia z kryzysu prezentowane przez pana Junckera są błędne”.

Radio Maryja, lz

[fot: PAP/EPA]  

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook