Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Piotrowski: Wszystko w UE układa się pod Merkel

16.07.2014

„Jeżeli pani kanclerz Niemiec nie zostałaby sekretarzem generalnym ONZ, to część eurodeputowanych widziałoby ją na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej” - mówi w rozmowie z Radiem Maryja wieloletni europoseł PiS prof. Mirosław Piotrowski.

Rozmowa dotyczyła najbliższego szczyty UE na którym liderzy państw będą rozmawiać o podziale europejskich stanowisk. Zdaniem polityka wszystko jest z góry ustalone, bo cała układanka budowana jest pod kanclerz Niemiec Angelę Merkel:

„Obecnie mało się o tym mówi, ale warto podkreślać informacje, które wypłynęły na łamach tygodnika „Der Spiegel”, który napisał powołując się na znane osoby z PE, że pani kanclerz Merkel rozważa wcześniejszą rezygnację ze swojego stanowiska i już teraz poszukuje się dla niej nowej posady” - mówi polityk.

I dodaje:

„Proszę zauważyć, że wszystkie stanowiska obsadzane są na 2,5 roku(...) Jeżeli pani kanclerz Niemiec nie zostałaby sekretarzem generalnym ONZ, to część eurodeputowanych widziałoby ją na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej. Jeśli taki scenariusz jest możliwy, to wszystkie obecne negocjacje będą przebiegały pod przyszłe stanowisko dla Angeli Merkel” - tłumaczy prof. Piotrowski.

W rozmowie pada bardzo ciekawa koncepcja, którą wysunął nowy szef KE Jean-Claude Juncker Otóż jego zdaniem UE ma jednego członka więcej:

„Juncker powiedział, że Unia Europejska składa się obecnie nie z 28, a 29 członków. Ten ostatni kraj to bezrobotni. Diagnoza jest słuszna jednak metody wyjścia z kryzysu prezentowane przez pana Junckera są błędne”.

Radio Maryja, lz

[fot: PAP/EPA]  

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook