Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Piotrowski: Wszystko w UE układa się pod Merkel

16.07.2014

„Jeżeli pani kanclerz Niemiec nie zostałaby sekretarzem generalnym ONZ, to część eurodeputowanych widziałoby ją na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej” - mówi w rozmowie z Radiem Maryja wieloletni europoseł PiS prof. Mirosław Piotrowski.

Rozmowa dotyczyła najbliższego szczyty UE na którym liderzy państw będą rozmawiać o podziale europejskich stanowisk. Zdaniem polityka wszystko jest z góry ustalone, bo cała układanka budowana jest pod kanclerz Niemiec Angelę Merkel:

„Obecnie mało się o tym mówi, ale warto podkreślać informacje, które wypłynęły na łamach tygodnika „Der Spiegel”, który napisał powołując się na znane osoby z PE, że pani kanclerz Merkel rozważa wcześniejszą rezygnację ze swojego stanowiska i już teraz poszukuje się dla niej nowej posady” - mówi polityk.

I dodaje:

„Proszę zauważyć, że wszystkie stanowiska obsadzane są na 2,5 roku(...) Jeżeli pani kanclerz Niemiec nie zostałaby sekretarzem generalnym ONZ, to część eurodeputowanych widziałoby ją na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej. Jeśli taki scenariusz jest możliwy, to wszystkie obecne negocjacje będą przebiegały pod przyszłe stanowisko dla Angeli Merkel” - tłumaczy prof. Piotrowski.

W rozmowie pada bardzo ciekawa koncepcja, którą wysunął nowy szef KE Jean-Claude Juncker Otóż jego zdaniem UE ma jednego członka więcej:

„Juncker powiedział, że Unia Europejska składa się obecnie nie z 28, a 29 członków. Ten ostatni kraj to bezrobotni. Diagnoza jest słuszna jednak metody wyjścia z kryzysu prezentowane przez pana Junckera są błędne”.

Radio Maryja, lz

[fot: PAP/EPA]  

Słowa kluczowe:

Angela Merkel

,

UE

Warto poczytać

 1. mid-epa05991340 29.05.2017

  Gowin: W 2020 r. Duda zmierzy się z Tuskiem

  „Nie mam wątpliwości, że to jest początek kampanii prezydenckiej Donalda Tuska".

 2. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 3. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 4. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 5. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 6. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 7. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 8. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook