Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Piotrowski: Wszystko w UE układa się pod Merkel

16.07.2014

„Jeżeli pani kanclerz Niemiec nie zostałaby sekretarzem generalnym ONZ, to część eurodeputowanych widziałoby ją na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej” - mówi w rozmowie z Radiem Maryja wieloletni europoseł PiS prof. Mirosław Piotrowski.

Rozmowa dotyczyła najbliższego szczyty UE na którym liderzy państw będą rozmawiać o podziale europejskich stanowisk. Zdaniem polityka wszystko jest z góry ustalone, bo cała układanka budowana jest pod kanclerz Niemiec Angelę Merkel:

„Obecnie mało się o tym mówi, ale warto podkreślać informacje, które wypłynęły na łamach tygodnika „Der Spiegel”, który napisał powołując się na znane osoby z PE, że pani kanclerz Merkel rozważa wcześniejszą rezygnację ze swojego stanowiska i już teraz poszukuje się dla niej nowej posady” - mówi polityk.

I dodaje:

„Proszę zauważyć, że wszystkie stanowiska obsadzane są na 2,5 roku(...) Jeżeli pani kanclerz Niemiec nie zostałaby sekretarzem generalnym ONZ, to część eurodeputowanych widziałoby ją na stanowisku przewodniczącej Rady Europejskiej. Jeśli taki scenariusz jest możliwy, to wszystkie obecne negocjacje będą przebiegały pod przyszłe stanowisko dla Angeli Merkel” - tłumaczy prof. Piotrowski.

W rozmowie pada bardzo ciekawa koncepcja, którą wysunął nowy szef KE Jean-Claude Juncker Otóż jego zdaniem UE ma jednego członka więcej:

„Juncker powiedział, że Unia Europejska składa się obecnie nie z 28, a 29 członków. Ten ostatni kraj to bezrobotni. Diagnoza jest słuszna jednak metody wyjścia z kryzysu prezentowane przez pana Junckera są błędne”.

Radio Maryja, lz

[fot: PAP/EPA]  

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook