Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Pawłowicz: Władza ma prawo do mediów publicznych

04.01.2016

"Dysponentem mediów publicznych może być tylko ten, kto ma mandat wyborczy".

Prof. Krystyna Pawłowicz odnosi się do swojego wpisu na profilu Facebook, który wywołał falę oburzenia. W swoim tekście poseł PiS wskazywała, że media publiczne powinny być rządowe i muszą być "w dyspozycji rządu". Od jej słów odcięło się kilkoro posłów PiS-u.

"W PiS można mieć własne poglądy" - pisze po kilku dniach prof. Pawłowicz w kolejnym wpisie. "MAM WŁASNE poglądy na temat charakteru mediów publicznych. Media "publiczne"/"narodowe"/"rządowe" SĄ polityczne, a każda kolejna wyłoniona w demokratycznych wyborach władza MA PRAWO do korzystania z tego instrumentu przepływu informacji dla realizowania wskazanego przez wyborców programu i prowadzenia polityki państwa" - tłumaczy.

"Media "publiczne"/"narodowe"/"rządowe" MUSZĄ jednak być dostępne też dla opozycji sejmowej i pozasejmowych podmiotów życia publicznego. To oczywiste" - zazmacza jednocześnie.

"Ale DYSPONENTEM mediów "publicznych"/"narodowych"/"rządowych" może być TYLKO TEN, kto ma mandat WYBORCZY, by w imieniu społecznym nimi kierować organizacyjnie dla prowadzenia polityki państwowej. Jak powiedziałam - z uwzględnieniem praw innych podmiotów społecznych. Bo jeśli nie on, to KTO? Jaka nie posiadająca ŻADNEGO mandatu grupa / i dlaczego / miałaby dysponować publicznymi mediami? Pan Daszczyński? Pan Dworak, mający Polaków za "bydło"? Jaka grupa o nieznanych publicznie poglądach?" - pyta Pawłowicz.

I dodaje, że "wyraża WŁASNE poglądy, a nie PIS-u". "Proszę je traktować jako mój UDZIAŁ W DYSKUSJI na temat statusu mediów w Polsce. Mam prawo do udziału w dyskusji? Proszę dyskutować, a nie obrażać mnie i krytykować za dyskutowanie. Tym bardziej, że podobnie jak ja uważa wiele innych osób. Uspokajam też: w PIS NIE MAM ŻADNEGO WPŁYWU na kształt przeprowadzanych w mediach zmian. Swego poglądu na temat "apolityczności" mediów wyrażonego w publikacjach - NIE ZMIENIAM" - kończy Pawłowicz.

ez
[Fot. Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook