Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Pawłowicz: Unia Europejska to szmata!

01.06.2016

Posłanka PiS wspomina też swoją dawną znajomość z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Sprawdź szczegóły!

Mocny wywiad prof. Krystyny Pawłowicz w "Super Expressie". Posłanka Prawa i Sprawiedliwości w zdecydowanych słowach odnosi się do medialnej nagonki, jaka ją spotkała. "Dotknęło mnie to, że ja podobno przeklinam. Taką gębę przyprawił mi TVN. Nie. Czasami w myślach można coś powiedzieć. W miejscach publicznych czy w Sejmie nie przeklinam i jak ktoś uważa inaczej, to kłamie. Nie przeklinam. Z kłamstwem, które podaje TVN, będę walczyła" - zapewnia prof. Pawłowicz.

I przekonuje, że nieuprawnione są porównania zestawiające ją ze Stefanem Niesiołowskim. "Ja mam wdzięk, a Stefan Niesiołowski to pałka - Stefan "Pałka" Niesiołowski. On bije na oślep. Musiałam przeciwko niemu złożyć wniosek do Komisji Etyki za to, że wzywał europejskie rządy, żeby nałożyły sankcje na rząd polski. Niesiołowski nie szanuje demokracji. On uważa, że wszystko jest w porządku, jak PO wygrywa. Jak PO przegrywa, to nie ma demokracji" - czytamy.

W rozmowie powraca też sprawa kontrowersyjnych słów Pawłowicz, która nazwała flagę UE "szmatą".

"SE: Żałuje pani stwierdzenia, że flaga UE jest szmatą?

Pawłowicz: Unia Europejska jest dla mnie szmatą. SZ-M-A-T-Ą.

SE: Naprawdę? Po co pani tak mówi?

Pawłowicz: Naprawdę. To nie jest flaga żadnego państwa. Ta flaga symbolizuje twór, którego celem jest likwidacja państw narodowych. Ona mi się kojarzy z czymś złym, niedobrym i brudnym. Czy słowo szmata jest obelgą?"

Na koniec Pawłowicz wspomina swoją znajomość z Hanną Gronkiewicz-Waltz: "Pracowałyśmy w jednym zakładzie od 1976 roku. Byłyśmy koleżankami z pracy. Nie przyjaźniłyśmy się. Przez pewien czas ją popierałam, jak chciała kandydować przeciwko Wałęsie. Hania zmieniła poglądy. Hania afiszowała się ze swoją wiarą. Gdzie ona teraz jest? Zwalnia Chazana ze szpitala za ochronę życia. Rządzi Warszawą jak skrajna lewaczka. To wstyd. Nas teraz nie łączy nic" - czytamy.

LL

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook