Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Pawłowicz: Ta nowelizacja ostudzi zapędy PO

28.12.2015

„Opozycja boi się tych zmian, bo TK nie będzie mógł być wykorzystywany doraźnie, do bieżących działań politycznych. Jako taka pałka w sporach w Sejmie z większością, która wygrała wybory. Ta nowelizacja ostudzi te zapędy” - wyjaśnia prof. Krystyna Pawłowicz komentując podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

- Prezydent działa konsekwentnie i tak jak nakazuje konstytucja stoi na straży prawa i przestrzegania konstytucji. I skoro uznał - słusznie moim zdaniem – że Platforma naruszyła konstytucję swoimi działaniami dotyczącymi nowelizacji ustawy i powołania sędziów. Więc było oczywiste, że konsekwentnie podpisze ustawę, która to po prostu przywraca do pewnego porządku - wyjaśniła w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Krystyna Pawłowicz.

Dodaje jednocześnie, że jeśli można czynić jakikolwiek zarzut Prawu i Sprawiedliwości, to tylko taki, że stoi na gruncie prawa.

- Mogliśmy od razu, w pierwszym rzędzie – i być może byłoby to lepsze z punktu widzenia informowania o naszych działaniach - uporządkować media - wyjaśniła prof. Pawłowicz i dodała:

„Wszystkie media ostrzeliwują PiS i kłamią w żywe oczy. Jak ja słyszę, że Sejm będzie odwoływał sędziów, no to co to jest? To jest przecież nieprawda!”

Prof. Pawłowicz dodała także, że podpisanie przez prezydenta nowelizacji nie ostudzi społecznych  nastrojów i złości.

- Jeśli można czynić jakikolwiek zarzut Prawu i Sprawiedliwości, to tylko taki, że stoi na gruncie prawa. Mogliśmy od razu, w pierwszym rzędzie - i być może byłoby to lepsze z punktu widzenia informowania o naszych działaniach - uporządkować media – dodała.

mmil/wpolityce.pl

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 2. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 3. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

 4. Google1477x83143-2016 23.10.2016

  W nowym numerze "wSieci"

  W numerze ekskluzywny wywiad z prezydentem Andrzejem Dudą.

 5. wpolitycewildstein 23.10.2016

  Wildstein: Nie potrafimy odróżniać świata wirtualnego od rzeczywistego

  Telewizja cały czas sprawia takie wrażenie, że wszyscy możemy być tymi, którzy są najwyżej.

 6. money-3679731920 23.10.2016

  Kuźmiuk: PO i Nowoczesna przeciw zaostrzeniu sankcji za wyłudzenie VAT

  W ostatni piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie nowelizacji kodeksu karnego przewidujące zaostrzenie sankcji za wyłudzanie podatku VAT na wielką skalę.

 7. oopo32o423432 22.10.2016

  Prof. Piotrowski: "Kanadzie bardziej zależy na CETA"

  "Jeśli ta umowa wejdzie w życie, to zapewni dodatkowych 80 tys. miejsc pracy w Kanadzie. Pozostaje więc pytanie: co zapewni Europejczykom i Polakom?"

 8. zari 22.10.2016

  Zaremba: PiS nie stracił przez "Czarny protest"

  Publicysta "wSieci" o przewadze sondażowej Prawa i Sprawiedliwości.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook