Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Pawłowicz: Ta nowelizacja ostudzi zapędy PO

28.12.2015

„Opozycja boi się tych zmian, bo TK nie będzie mógł być wykorzystywany doraźnie, do bieżących działań politycznych. Jako taka pałka w sporach w Sejmie z większością, która wygrała wybory. Ta nowelizacja ostudzi te zapędy” - wyjaśnia prof. Krystyna Pawłowicz komentując podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

- Prezydent działa konsekwentnie i tak jak nakazuje konstytucja stoi na straży prawa i przestrzegania konstytucji. I skoro uznał - słusznie moim zdaniem – że Platforma naruszyła konstytucję swoimi działaniami dotyczącymi nowelizacji ustawy i powołania sędziów. Więc było oczywiste, że konsekwentnie podpisze ustawę, która to po prostu przywraca do pewnego porządku - wyjaśniła w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Krystyna Pawłowicz.

Dodaje jednocześnie, że jeśli można czynić jakikolwiek zarzut Prawu i Sprawiedliwości, to tylko taki, że stoi na gruncie prawa.

- Mogliśmy od razu, w pierwszym rzędzie – i być może byłoby to lepsze z punktu widzenia informowania o naszych działaniach - uporządkować media - wyjaśniła prof. Pawłowicz i dodała:

„Wszystkie media ostrzeliwują PiS i kłamią w żywe oczy. Jak ja słyszę, że Sejm będzie odwoływał sędziów, no to co to jest? To jest przecież nieprawda!”

Prof. Pawłowicz dodała także, że podpisanie przez prezydenta nowelizacji nie ostudzi społecznych  nastrojów i złości.

- Jeśli można czynić jakikolwiek zarzut Prawu i Sprawiedliwości, to tylko taki, że stoi na gruncie prawa. Mogliśmy od razu, w pierwszym rzędzie - i być może byłoby to lepsze z punktu widzenia informowania o naszych działaniach - uporządkować media – dodała.

mmil/wpolityce.pl

[Fot. Fratria]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook