Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Pawłowicz: Ta nowelizacja ostudzi zapędy PO

28.12.2015

„Opozycja boi się tych zmian, bo TK nie będzie mógł być wykorzystywany doraźnie, do bieżących działań politycznych. Jako taka pałka w sporach w Sejmie z większością, która wygrała wybory. Ta nowelizacja ostudzi te zapędy” - wyjaśnia prof. Krystyna Pawłowicz komentując podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

- Prezydent działa konsekwentnie i tak jak nakazuje konstytucja stoi na straży prawa i przestrzegania konstytucji. I skoro uznał - słusznie moim zdaniem – że Platforma naruszyła konstytucję swoimi działaniami dotyczącymi nowelizacji ustawy i powołania sędziów. Więc było oczywiste, że konsekwentnie podpisze ustawę, która to po prostu przywraca do pewnego porządku - wyjaśniła w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Krystyna Pawłowicz.

Dodaje jednocześnie, że jeśli można czynić jakikolwiek zarzut Prawu i Sprawiedliwości, to tylko taki, że stoi na gruncie prawa.

- Mogliśmy od razu, w pierwszym rzędzie – i być może byłoby to lepsze z punktu widzenia informowania o naszych działaniach - uporządkować media - wyjaśniła prof. Pawłowicz i dodała:

„Wszystkie media ostrzeliwują PiS i kłamią w żywe oczy. Jak ja słyszę, że Sejm będzie odwoływał sędziów, no to co to jest? To jest przecież nieprawda!”

Prof. Pawłowicz dodała także, że podpisanie przez prezydenta nowelizacji nie ostudzi społecznych  nastrojów i złości.

- Jeśli można czynić jakikolwiek zarzut Prawu i Sprawiedliwości, to tylko taki, że stoi na gruncie prawa. Mogliśmy od razu, w pierwszym rzędzie - i być może byłoby to lepsze z punktu widzenia informowania o naszych działaniach - uporządkować media – dodała.

mmil/wpolityce.pl

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook