Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Pawłowicz: Rządy elit prawniczych

29.11.2016

"Jak mogą siedzieć na sali i bić brawo facetowi – przepraszam, panu Rzeplińskiemu – który jest w sporze ze wszystkimi władzami państwa, który łamie podstawowe, fundamentalne zasady i nie stosuje prawa, nie wprowadza w życie ustaw, on "ich nie widzi", atakuje polityków... I oni biją mu brawo" – mówiła na antenie Radia Wnet prof. Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS, o zjeździe adwokatów.

Pawłowicz odniosła się przy okazji rozmowy o Trybunale Konstytucyjnym do kwestii łamania prawa przez prezesa Andrzeja Rzeplińskiego, a także oceniła ostatni zjazd adwokatów 

Zdaniem posłanki w Polsce chce się doprowadzić do rządów elit prawniczych. *

"Widzimy to i po zjeździe "nadzwyczajnej kasty" i po zjeździe adwokatów. Jestem zdumiona zwłaszcza teraz adwokatami, którzy popierają Trybunał. Po prostu nie rozumiem tego, że popierają wszystkie szaleństwa, jakie wprowadził pan Rzepliński. Nie sądzę, żeby potrzeba dobrych relacji na sali sądowej z sędziami była warta podważania takiego zaufania od adwokatów. Przecież mają być obiektywni" – oburzała się Pawłowicz. *Posłanka PiS zwróciła uwagę na upolitycznienie, które podważa ich wiarygodność i zaufanie, jakim powinno się obdarzać prawników. 

"Jak mam iść do nich, do tych adwokatów, jako człowiek z ulicy, kiedy tak okazali poglądy polityczne, że łamią prawo. Popierają człowieka z poglądów politycznych" – mówiła o adwokatach Pawłowicz. 

"Jak ja mam pójść teraz do takiej grupy ludzi, kiedy bałabym się że z tego powodu, że nie podziela moich poglądów, ponieważ mam gębę przyprawioną przez lewactwo, że on będzie uczciwie prowadził moją sprawę?" - dodała. *Pawłowicz stwierdziła również, że to co zrobili adwokaci podczas zjazdu, to był błąd. To ogromny błąd to, co zrobili adwokaci.

Jak zaznaczyła, istnieje poważny problem braku lustracji w środowisku prawniczym. 

"To jest wszystko do zweryfikowania" – oceniła. "To środowisko niezlustrowane uciekło do adwokatury. Nie wolno tego uogólniać, ale ta reprezentacja skompromitowała się na tym zjeździe" – dodała Pawłowicz. 


ak/Radio Wnet

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook