Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Pawłowicz o skandalicznej próbie genderyzacji uczelni

04.11.2016

„Działanie Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest nielegalne. Przeczy etosowi akademickiemu, przeczy wolności nauki i dochodzenia do prawdy” – podkreśla prof. Krystyna Pawłowicz, komentując na antenie Radia Maryja przyjęcie przez Radę skandalicznego dokumentu.

W dokumencie, do którego dotarł „Nasz Dziennik”, Rada rekomenduje tzw. „Standard Antydyskryminacyjny dla Uczelni”. Ma on odnosić się m.in. do kształcenia studentów, kadry naukowej, rekrutacji, badań i działań promocyjnych.

„Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego działa na podstawie ustawy o szkolnictwie wyższym i jej ustawowym zadaniem jest opiniowaniem wszystkich spraw dotyczących nauki i szkolnictwa wyższego. Natomiast, jeśli zajrzymy do treści i przesłania tego standardu dyskryminacyjnego dla uczelni, którą ta rada pozytywnie zaopiniowała, którą rekomenduje do stosowania w uczelni, absolutnie – jako program polityczny i narzucany światopoglądowo – wychodzi poza kompetencję rady. Uczelnia ma obowiązek być apolityczna, ma poszukiwać prawdy i ma być wolna. Natomiast Rada zmusza uczelnie, sugerując stosowanie antydyskryminacyjnego standardu na uczelni. Rada absolutnie wykracza poza zakres swoich kompetencji, nie wypowiada się w sprawach organizacji i funkcjonowania nauki i szkolnictwa wyższego, tylko zmienia się w organ kierujący ideologią, wymuszający stosowanie lewackiej, feministycznej ideologii na uniwersytetach” – podkreśla poseł Pawłowicz. 

„Druga sprawa, na jakiej podstawie Rada propaguje projekt prywatny? To jest projekt, który został wypracowany na jakimś uniwersytecie pedagogicznym w Krakowie przez jakąś panią doktor z zespołem, przez osobę znaną ze swoich feministycznych i równościowych poglądów. To jest projekt absolutnie prywatny, nad którym pracowały środowiska lewicowo-liberalne, LGBT, feministyczne” – przypomina, dodając że są to organizacje zasilane ze środków Georga Sorosa. Zauważa także, że w projekcie partycypuje Związek Nauczycielstwa Polskiego. „ZNP włączy się dziś we wszystko, co jest przeciwko władzy i co niszczy chrześcijański system wartości” – podkreśla.
Prof. Pawłowicz pyta też, na jakiej podstawie Rada zajęła się problemem który w Polsce nie istnieje. „36 lat pracowałam na UW i nigdy nie było problemów dyskryminacji. Dzisiaj moda jest przełamywanie tabu, zohydzanie chrześcijańskiego systemu wartości. Bardzo modne jest – wiem to od studentów drugiego, trzeciego roku – ujawnianie się jako homoseksualista. Najgorsze zło staje się wartością” – mówi poseł Pawłowicz.

„Widzę pewien związek z podpisaną niestety w końcówce prezydentury pana Komorowskiego tzw. konwencji przemocowej. Jest tutaj nowomowa lewacka, mówiąca o przemocy, mowie nienawiści, dyskryminacji” – dodaje prof. Pawłowicz, wskazując że w interpretacji przeideologizowanej mową nienawiści jest każda krytyczna ocena. „Na tej zasadzie Sejm musiałby być nazwany gniazdem nienawiści, ponieważ my się tam spieramy” – mówi Pawłowicz. 
„Pojęcie dyskryminacji, które jest tak eksponowane w standardzie antydyskryminacyjnym na uczelni,  kojarzy się głównie ze sprawą seksualności człowieka i tłumieniem krytyki zboczeń w tym obszarze” – podkreśla prof. Pawłowicz, dodając że środowiska te nie biorą a pod uwagę innych przejawów dyskryminacji, jak tylko seksualną.

„Na szczęście minister edukacji narodowej odciął się od tego projektu” – zaznacza posłanka PiS. Podkreśla też, że wprowadzanie ideologii gender do szkół jest nielegalne, a w konstytucji zapisana jest ochrona wartości chrześcijańskich.

„Działanie Rady jest nielegalne. Przeczy etosowi akademickiemu, przeczy wolności nauki i dochodzenia do prawdy” – podkreśla prof. Krystyna Pawłowicz.

Frost/Radio Maryja
[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook