Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Pawłowicz: Ludzie chcą Tuska przed Trybunałem Stanu

10.05.2016

"Z punktu widzenia Polaków, osobiście utrzymuję wiele maili, ludzie się buntują, chcą go raczej postawić przed Trybunałem Stanu" – powiedziała o Donaldzie Tusku, który będzie ubiegał się o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europy, profesor Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie telefonicznej na antenie Telewizji Republika.

Zdaniem posłanki PiS, Donald Tusk nie reprezentuje godnie interesów Polski jako przewodniczący Rady Europejskiej. 

"Jeśli chodzi o interesy Polski to atakuje Polskę, wtrąca się w jej interesy, kiedy Unia Europejska decydowała czy Polskę ukarać czy nie" – podkreśliła prof. Pawłowicz.

"Nie bądźmy naiwni, pan Tusk reprezentuje głównie niemieckie interesy. Z punktu widzenia Polaków, osobiście utrzymuję wiele maili, ludzie się buntują, chcą go raczej postawić przed Trybunałem Stanu" – dodała. 

W rozmowie z Telewizją Republika posłanka Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, że z opinią o poparciu Donalda Tuska należy poczekać do środowych „wyników audytu”. Zwróciła również uwagę, że Platforma Obywatelska złamała zasadę, która mówiła o popieraniu Polaków na wysokich stanowiskach międzynarodowych, nie popierając Janusza Wojciechowskiego.

"Czy rzeczywiście standardem powinno być popieranie, nawet jeśli jawnie wykorzystuje się stanowiska do negowania polskiego rządu?" – zapytała. 

"Jeśli argumenty będą w interesie Polski to go poprzemy. "Co ma wisieć nie utonie" i mam nadzieję, że Tusk nie ucieknie od sprawiedliwości w Polsce" – dodała profesor Pawłowicz.

Jednak zdaniem profesor po Tusku nie można spodziewać się jakichkolwiek działań w interesie Polski.

"Jeśli Polska to znaczy, że stawiamy znak równości pan Tusk, a dla mnie pan Tusk równa się Niemcy. On powinien odpowiadać przed prokuraturą."

kk/Telewizja Republika

[fot. Fratria]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook