Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Pawłowicz: Ludzie chcą Tuska przed Trybunałem Stanu

10.05.2016

"Z punktu widzenia Polaków, osobiście utrzymuję wiele maili, ludzie się buntują, chcą go raczej postawić przed Trybunałem Stanu" – powiedziała o Donaldzie Tusku, który będzie ubiegał się o drugą kadencję przewodniczącego Rady Europy, profesor Krystyna Pawłowicz, posłanka Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie telefonicznej na antenie Telewizji Republika.

Zdaniem posłanki PiS, Donald Tusk nie reprezentuje godnie interesów Polski jako przewodniczący Rady Europejskiej. 

"Jeśli chodzi o interesy Polski to atakuje Polskę, wtrąca się w jej interesy, kiedy Unia Europejska decydowała czy Polskę ukarać czy nie" – podkreśliła prof. Pawłowicz.

"Nie bądźmy naiwni, pan Tusk reprezentuje głównie niemieckie interesy. Z punktu widzenia Polaków, osobiście utrzymuję wiele maili, ludzie się buntują, chcą go raczej postawić przed Trybunałem Stanu" – dodała. 

W rozmowie z Telewizją Republika posłanka Prawa i Sprawiedliwości stwierdziła, że z opinią o poparciu Donalda Tuska należy poczekać do środowych „wyników audytu”. Zwróciła również uwagę, że Platforma Obywatelska złamała zasadę, która mówiła o popieraniu Polaków na wysokich stanowiskach międzynarodowych, nie popierając Janusza Wojciechowskiego.

"Czy rzeczywiście standardem powinno być popieranie, nawet jeśli jawnie wykorzystuje się stanowiska do negowania polskiego rządu?" – zapytała. 

"Jeśli argumenty będą w interesie Polski to go poprzemy. "Co ma wisieć nie utonie" i mam nadzieję, że Tusk nie ucieknie od sprawiedliwości w Polsce" – dodała profesor Pawłowicz.

Jednak zdaniem profesor po Tusku nie można spodziewać się jakichkolwiek działań w interesie Polski.

"Jeśli Polska to znaczy, że stawiamy znak równości pan Tusk, a dla mnie pan Tusk równa się Niemcy. On powinien odpowiadać przed prokuraturą."

kk/Telewizja Republika

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook