Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Pawłowicz: Jestem patriotką, jestem nacjonalistką

30.04.2017

PATRIOTYZM- miłość do swej Ojczyzny. NACJONALIZM- miłość i szacunek dla swego Narodu, Wspólnoty. Ale umiłowanie swego Narodu połączone z nienawiścią do innych narodów, to SZOWINIZM.

JESTEM patriotką, JESTEM nacjonalistką w podanym znaczeniu, zwłaszcza popieram nacjonalizm gospodarczy. NIE JESTEM szowinistką, chociaż pamiętam historyczne relacje mojej Ojczyzny z innymi państwami i narodami zwłaszcza sąsiednimi. Nie mam tu uczucia "nienawiści", a raczej uzasadnione obawy. Nie jestem szowinistką, mimo stawiania na pierwszym planie interesów i kultury polskiej. Nie jestem szowinistką poszukując PRAWDY o wyrządzanych mojemu Narodowi krzywdach.

POSZUKIWANIE PRAWDY i ODDAWANIE SPRAWIEDLIWOŚCI w relacjach międzyludzkich JEST CHRZEŚCIJAŃSKIE. Pod warunkiem, że nie jest motywowane zemstą i nienawiścią. Bez nienawiści też nie chcę przybycia do mojej Ojczyzny nieasymilujących się islamskich grup przemocą wprowadzających obce mi porządki, walczących z moją kulturą i wiarą. Nie kieruje mną nienawiść, a uzasadnione obawy o przyszłość mojej Ojczyzny i mojego Narodu.

Bez patriotyzmu, nacjonalizmu w znaczeniach wyżej podanych oraz zwłaszcza bez katolicyzmu nie byłoby już dziś Polski.

Prof. Krystyna Pawłowicz

fot.[Fratria]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook