Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Pawłowicz: Gazeta Wyborcza szczuje na Świętego

04.05.2014

Obrzuca się błotem Świętego, w nadziei, że gdzieś do mediów i świadomości Polaków dotrze ta informacja jako prawdziwa. Wszystkim lewackim bojówkarzom ciągle przypominajmy: nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe – mówi portalowi Stefczyk.info posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz.

Stefczyk.info: W "Gazecie Wyborczej" na kilka dni przed kanonizacją Jana Pawła II ukazał się artykuł pt: „Czy zabójca może zostać świętym”. Tekst mówił o rzekomym zabójstwie w czasie wojny przez Karola Wojtyłę dwóch gestapowców. Dopiero na końcu redakcja napisała, że to niesprawdzone informacje. Jak pani ocenia takie dziennikarstwo?

Prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS: Zdecydowanie jest to styl pracy mający na celu szczucie, aby odebrać nam – katolikom radość z czczenia kanonizacji Jana Pawła II. Obrzuca się błotem Świętego, w nadziei, że gdzieś do mediów i świadomości Polaków dotrze ta informacja jako prawdziwa. Ludzie często nie czytają do końca tekstów i w tym przypadku mogli nie dowiedzieć się, że jest to żart redakcji lub taka figura informacyjna.

Jak odpowiadać na takie zaczepki środowisk lewicowych?

Postawmy podobne, lecz odnoszące się do prawdziwej sytuacji pytanie: czy redaktorem naczelnym czołowego polskie lewicowego dziennika, może być osoba, której brat brał udział w prześladowaniu i skazywaniu na śmierć polskich patriotów? Było by dobrze żeby redakcja z Czerskiej zajęła się faktami które ma pod bokiem, a nie fikcją która ma obrazić polskich katolików. „Gazeta Wyborcza” pod rządami Michnika nie ma prawa szczuć na Świętego, który dla większości Polaków jest najważniejszą polską postacią.

A gdyby informacje przedstawione przez dziennik okazały się prawdą?

Wówczas istnieje pojęcie wojny sprawiedliwej. Człowiek w sytuacji zagrożenia musi bronić swego życia, bronić rodziny, walczyć o wolność ojczyzny. Gdyby papież był w wojsku w czasie okupacji hitlerowskiej i zabił kogoś walcząc o wolność, to jestem pewna, że Pan Bóg jeszcze bardziej wynagrodziłby mu jego bohaterskie działanie. Lewackie gazety chcą stale obdzierać nas z naszej tożsamości, chcą wmawiać polskim patriotom kompleksy, dlatego najlepiej nie czytać i nie oglądać takich mediów – podkreślmy, stale zasilanych rządowymi reklamami...

Publicysta tygodnika „wSieci” Maciej Pawlicki odpowiedział na tekst wyborczej w podobnym tonie, tytułując swój felieton: „Adam Michnik zgwałcił i zamordował dwoje dzieci? Autorytet czy nie - nie może być pobłażania dla tak strasznej zbrodni”. Czy to dobra odpowiedź?

Bardzo mi się to podobało. Odpowiedź jest znakomita i powinniśmy korzystać z takich metod reagowania na dziennikarskie nadużycia. Podobnie było z panią Moniką Olejnik, która tak długo grzebała w cudzych życiorysach, aż wreszcie ktoś zaczął grzebać w jej życiu. Nie jest to eleganckie, jednak jeśli wchodzisz między wrony to zacznij krakać tak jak one. Wszystkim lewackim bojówkarzom ciągle przypominajmy: nie czyń drugiemu, co tobie niemile.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Czytaj również tekst Macieja Pawlickiego na portalu wPolityce.pl! 

[fot: facebook]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook