Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Pawłowicz: Gazeta Wyborcza szczuje na Świętego

04.05.2014

Obrzuca się błotem Świętego, w nadziei, że gdzieś do mediów i świadomości Polaków dotrze ta informacja jako prawdziwa. Wszystkim lewackim bojówkarzom ciągle przypominajmy: nie czyń drugiemu, co tobie nie miłe – mówi portalowi Stefczyk.info posłanka PiS prof. Krystyna Pawłowicz.

Stefczyk.info: W "Gazecie Wyborczej" na kilka dni przed kanonizacją Jana Pawła II ukazał się artykuł pt: „Czy zabójca może zostać świętym”. Tekst mówił o rzekomym zabójstwie w czasie wojny przez Karola Wojtyłę dwóch gestapowców. Dopiero na końcu redakcja napisała, że to niesprawdzone informacje. Jak pani ocenia takie dziennikarstwo?

Prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS: Zdecydowanie jest to styl pracy mający na celu szczucie, aby odebrać nam – katolikom radość z czczenia kanonizacji Jana Pawła II. Obrzuca się błotem Świętego, w nadziei, że gdzieś do mediów i świadomości Polaków dotrze ta informacja jako prawdziwa. Ludzie często nie czytają do końca tekstów i w tym przypadku mogli nie dowiedzieć się, że jest to żart redakcji lub taka figura informacyjna.

Jak odpowiadać na takie zaczepki środowisk lewicowych?

Postawmy podobne, lecz odnoszące się do prawdziwej sytuacji pytanie: czy redaktorem naczelnym czołowego polskie lewicowego dziennika, może być osoba, której brat brał udział w prześladowaniu i skazywaniu na śmierć polskich patriotów? Było by dobrze żeby redakcja z Czerskiej zajęła się faktami które ma pod bokiem, a nie fikcją która ma obrazić polskich katolików. „Gazeta Wyborcza” pod rządami Michnika nie ma prawa szczuć na Świętego, który dla większości Polaków jest najważniejszą polską postacią.

A gdyby informacje przedstawione przez dziennik okazały się prawdą?

Wówczas istnieje pojęcie wojny sprawiedliwej. Człowiek w sytuacji zagrożenia musi bronić swego życia, bronić rodziny, walczyć o wolność ojczyzny. Gdyby papież był w wojsku w czasie okupacji hitlerowskiej i zabił kogoś walcząc o wolność, to jestem pewna, że Pan Bóg jeszcze bardziej wynagrodziłby mu jego bohaterskie działanie. Lewackie gazety chcą stale obdzierać nas z naszej tożsamości, chcą wmawiać polskim patriotom kompleksy, dlatego najlepiej nie czytać i nie oglądać takich mediów – podkreślmy, stale zasilanych rządowymi reklamami...

Publicysta tygodnika „wSieci” Maciej Pawlicki odpowiedział na tekst wyborczej w podobnym tonie, tytułując swój felieton: „Adam Michnik zgwałcił i zamordował dwoje dzieci? Autorytet czy nie - nie może być pobłażania dla tak strasznej zbrodni”. Czy to dobra odpowiedź?

Bardzo mi się to podobało. Odpowiedź jest znakomita i powinniśmy korzystać z takich metod reagowania na dziennikarskie nadużycia. Podobnie było z panią Moniką Olejnik, która tak długo grzebała w cudzych życiorysach, aż wreszcie ktoś zaczął grzebać w jej życiu. Nie jest to eleganckie, jednak jeśli wchodzisz między wrony to zacznij krakać tak jak one. Wszystkim lewackim bojówkarzom ciągle przypominajmy: nie czyń drugiemu, co tobie niemile.

Rozmawiał Łukasz Żygadło

Czytaj również tekst Macieja Pawlickiego na portalu wPolityce.pl! 

[fot: facebook]

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook