Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Nowak: Żałuję postawy prawników z UJ

07.12.2015

„Tych co krzyczą jest nadal garstka. Nas, chcących zmian, są miliony”.

Prof. Andrzej Nowak odnosi się do ostatnich protestów, jakie mają miejsce w Polsce. W związku z zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego przeciwnicy rządu PiS próbują organizować uliczne protesty.

„Tych co krzyczą jest nadal garstka. Nas, chcących zmian, są miliony” - zauważa historyk na swoim profilu na Facebooku.

Prof. Nowak odnosi się również do stanowiska UJ, który odciął się od Andrzeja Dudy. „Żałuję bardzo postawy prawników z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wystarczy porównać dumę Harvardu, Yale czy Princeton w momencie, gdy absolwent którejś z tych uczelni otrzymuje najwyższy urząd w państwie. Wszystko to pokazuje mentalność ludzi, którzy uważają się za właścicieli III RP” - tłumaczy Nowak.

W innym wpisie zwraca się również do tych, którzy chcą protestować przeciwko rządowi. „Mam do dzisiejszych aktywistów pluszowego Komitetu Obrony Demokracji, małą, ale stanowczą prośbę. Zapytajcie sami siebie: czy pamiętacie, że jesteście Narodem, dumnym ze swej ponadtysiącletniej tradycji, czy macie szacunek dla martyrologii, bez której nie byłoby tej III Rzeczypospolitej, czy czujecie więź z rodakami?” - pyta prof. Nowak, linkując do swojego tekstu w „Gościu Niedzielnym”.

ez

[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook