Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Nowak: Władza nie chce wyborów

06.05.2015

„Władza z rosnącą ostentacją pokazuje, że te wybory są im niepotrzebne”.

Prof. Andrzej Nowak przypomina, że zbliżające się w Polsce wybory prezydenckie są najważniejszym wydarzeniem politycznym w kraju. „Wybór prezydenta to najważniejsza rzecz naszym życiu obywatelskim. Władza z rosnącą ostentacją pokazuje, że te wybory są im niepotrzebne” - zauważa gość Radia Wnet.

Ceniony historyk wskazuje na niepokojącą tendencję widoczną w dominujących mediach. „Reżimowe media podkreślają, że i tak już wszystko jest jasne, że wygrać może tylko jeden kandydat, a wybory to strata czasu. Jeżeli takie podejście się utrwali, to na długie lata możemy się pożegnać z naszymi prawami obywatelskimi” – ostrzegał.

Odnosząc się do zbliżających się obchodów rocznicy zakończenia II wojny światowej prof. Nowak zauważa, że „Rosja od lat stara się zastraszyć świat swoją siłą militarną”. „Nowym elementem w obchodach 9 maja, będzie zamanifestowanie, że na Palcu Czerwonym, gdzie obecni będą przywódcy Chin i Indii, jedności „Azji” przeciwko „Zachodowi”. W momencie kiedy Putin jest delikatnie naciskany przez państwa zachodu, pokazuje, że ma innych sprzymierzeńców” - zaznacza.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet!

ez
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook