Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Nowak: PO raz zdobytej władzy nie chce oddać

12.12.2015

„Ludzie wpinający sobie „oporniki” ze stanu wojennego wybierają się pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiem, kto z nich, przysłanych przez „Gazetę Wyborczą”, panów Lisa i Petru, ma większe zasługi od Jarosława Kaczyńskiego z okresu walki z komuną w tamtym, ponurym czasie” - napisał prof. Andrzej Nowak, historyk, który w ten sposób odniósł się do zachęcania przez niektórych polityków i media do demonstracji przed domem prezesa PiS w rocznicę stanu wojennego, 13 grudnia.

Jak podkreślił na swoim facebooku prof. Nowak, uczestnicy manifestacji „powinni przyjść z portretami swoich duchowych patronów: generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka – ‘ludzi honoru’ pana Adama Michnika.”

„Niech się nie wstydzą. Prowadzić powinien ich jeszcze jeden przyjaciel redaktora „Gazety”, pierwszy oskarżyciel w przemyśle pogardy skierowanym przeciwko bracoim Kaczyńskim – pan Jerzy Urban. To rzeczywiście znakomici przewodnicy tego ZBOWID-u III RP: Urban, Jaruzelski, Kiszczak. Żeby bronić prawdy o stanie wojennym, o tym kto do kogo strzelał, kto kogo więził, kto poniewierał godność Polaków w tamtym czasie, a kto jej bronił i broni nadal – powinni stawić się pod domem Jarosława Kaczyńskiego jedyni żyjący dziś założyciele KOR: Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, powinni przyjść twórcy Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu i „Solidarności”: Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski, Joanna Duda-Gwiazda, powinien przyjść ostatni żyjący, nie dobity przez „chłopców” Urbana i Kiszczaka kapelan „Solidarności” ksiądz Małkowski” - podkreślił historyk i dodał:

„Powinni przyjść i porozmawiać z dzisiejszymi „ludźmi honoru” panów Petru, Lisa i Michnika. **Przyszłaby na pewno, gdyby nie zginęła pod Smoleńskiem, Anna Walentynowicz. Porozmawiałaby, chyba dość cierpko, z panią Henryką Krzywonos, rentierką z PO. Przypomniałaby pewnie także panu marszałkowi Borusewiczowi, jak to było z tą solidarnością i demokracją pod rządami jego ukochanej partii, nazywającej się, jak na urągowisko, Obywatelską”.   

„Ta partia (dziś zmienia nazwę na Nowoczesna.pl), tak jak niegdyś PZPR, raz zdobytej władzy nie chce oddać. Próbuje, przy pomocy swej wiernej medialnej szczujni, z TVN, TVP Kraśki-Tadli-Lewickiej, „Newsweeka” i z naśladujących ją dzienników, unieważnić demokratyczny wybór narodu. Próbuje zrobić to przy pomocy wielkiego kłamstwa, odwrócenia znaków, znieważenia pamięci. Ale to się nie uda” - wyjaśnił prof. Andrzej Nowak.

mmil/Facebook

[Fot. Fratria]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook