Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Nowak: PO raz zdobytej władzy nie chce oddać

12.12.2015

„Ludzie wpinający sobie „oporniki” ze stanu wojennego wybierają się pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiem, kto z nich, przysłanych przez „Gazetę Wyborczą”, panów Lisa i Petru, ma większe zasługi od Jarosława Kaczyńskiego z okresu walki z komuną w tamtym, ponurym czasie” - napisał prof. Andrzej Nowak, historyk, który w ten sposób odniósł się do zachęcania przez niektórych polityków i media do demonstracji przed domem prezesa PiS w rocznicę stanu wojennego, 13 grudnia.

Jak podkreślił na swoim facebooku prof. Nowak, uczestnicy manifestacji „powinni przyjść z portretami swoich duchowych patronów: generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka – ‘ludzi honoru’ pana Adama Michnika.”

„Niech się nie wstydzą. Prowadzić powinien ich jeszcze jeden przyjaciel redaktora „Gazety”, pierwszy oskarżyciel w przemyśle pogardy skierowanym przeciwko bracoim Kaczyńskim – pan Jerzy Urban. To rzeczywiście znakomici przewodnicy tego ZBOWID-u III RP: Urban, Jaruzelski, Kiszczak. Żeby bronić prawdy o stanie wojennym, o tym kto do kogo strzelał, kto kogo więził, kto poniewierał godność Polaków w tamtym czasie, a kto jej bronił i broni nadal – powinni stawić się pod domem Jarosława Kaczyńskiego jedyni żyjący dziś założyciele KOR: Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, powinni przyjść twórcy Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu i „Solidarności”: Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski, Joanna Duda-Gwiazda, powinien przyjść ostatni żyjący, nie dobity przez „chłopców” Urbana i Kiszczaka kapelan „Solidarności” ksiądz Małkowski” - podkreślił historyk i dodał:

„Powinni przyjść i porozmawiać z dzisiejszymi „ludźmi honoru” panów Petru, Lisa i Michnika. **Przyszłaby na pewno, gdyby nie zginęła pod Smoleńskiem, Anna Walentynowicz. Porozmawiałaby, chyba dość cierpko, z panią Henryką Krzywonos, rentierką z PO. Przypomniałaby pewnie także panu marszałkowi Borusewiczowi, jak to było z tą solidarnością i demokracją pod rządami jego ukochanej partii, nazywającej się, jak na urągowisko, Obywatelską”.   

„Ta partia (dziś zmienia nazwę na Nowoczesna.pl), tak jak niegdyś PZPR, raz zdobytej władzy nie chce oddać. Próbuje, przy pomocy swej wiernej medialnej szczujni, z TVN, TVP Kraśki-Tadli-Lewickiej, „Newsweeka” i z naśladujących ją dzienników, unieważnić demokratyczny wybór narodu. Próbuje zrobić to przy pomocy wielkiego kłamstwa, odwrócenia znaków, znieważenia pamięci. Ale to się nie uda” - wyjaśnił prof. Andrzej Nowak.

mmil/Facebook

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook