Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Nowak: PO raz zdobytej władzy nie chce oddać

12.12.2015

„Ludzie wpinający sobie „oporniki” ze stanu wojennego wybierają się pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiem, kto z nich, przysłanych przez „Gazetę Wyborczą”, panów Lisa i Petru, ma większe zasługi od Jarosława Kaczyńskiego z okresu walki z komuną w tamtym, ponurym czasie” - napisał prof. Andrzej Nowak, historyk, który w ten sposób odniósł się do zachęcania przez niektórych polityków i media do demonstracji przed domem prezesa PiS w rocznicę stanu wojennego, 13 grudnia.

Jak podkreślił na swoim facebooku prof. Nowak, uczestnicy manifestacji „powinni przyjść z portretami swoich duchowych patronów: generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka – ‘ludzi honoru’ pana Adama Michnika.”

„Niech się nie wstydzą. Prowadzić powinien ich jeszcze jeden przyjaciel redaktora „Gazety”, pierwszy oskarżyciel w przemyśle pogardy skierowanym przeciwko bracoim Kaczyńskim – pan Jerzy Urban. To rzeczywiście znakomici przewodnicy tego ZBOWID-u III RP: Urban, Jaruzelski, Kiszczak. Żeby bronić prawdy o stanie wojennym, o tym kto do kogo strzelał, kto kogo więził, kto poniewierał godność Polaków w tamtym czasie, a kto jej bronił i broni nadal – powinni stawić się pod domem Jarosława Kaczyńskiego jedyni żyjący dziś założyciele KOR: Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, powinni przyjść twórcy Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu i „Solidarności”: Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski, Joanna Duda-Gwiazda, powinien przyjść ostatni żyjący, nie dobity przez „chłopców” Urbana i Kiszczaka kapelan „Solidarności” ksiądz Małkowski” - podkreślił historyk i dodał:

„Powinni przyjść i porozmawiać z dzisiejszymi „ludźmi honoru” panów Petru, Lisa i Michnika. **Przyszłaby na pewno, gdyby nie zginęła pod Smoleńskiem, Anna Walentynowicz. Porozmawiałaby, chyba dość cierpko, z panią Henryką Krzywonos, rentierką z PO. Przypomniałaby pewnie także panu marszałkowi Borusewiczowi, jak to było z tą solidarnością i demokracją pod rządami jego ukochanej partii, nazywającej się, jak na urągowisko, Obywatelską”.   

„Ta partia (dziś zmienia nazwę na Nowoczesna.pl), tak jak niegdyś PZPR, raz zdobytej władzy nie chce oddać. Próbuje, przy pomocy swej wiernej medialnej szczujni, z TVN, TVP Kraśki-Tadli-Lewickiej, „Newsweeka” i z naśladujących ją dzienników, unieważnić demokratyczny wybór narodu. Próbuje zrobić to przy pomocy wielkiego kłamstwa, odwrócenia znaków, znieważenia pamięci. Ale to się nie uda” - wyjaśnił prof. Andrzej Nowak.

mmil/Facebook

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook