Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Nowak: PO raz zdobytej władzy nie chce oddać

12.12.2015

„Ludzie wpinający sobie „oporniki” ze stanu wojennego wybierają się pod dom Jarosława Kaczyńskiego. Nie wiem, kto z nich, przysłanych przez „Gazetę Wyborczą”, panów Lisa i Petru, ma większe zasługi od Jarosława Kaczyńskiego z okresu walki z komuną w tamtym, ponurym czasie” - napisał prof. Andrzej Nowak, historyk, który w ten sposób odniósł się do zachęcania przez niektórych polityków i media do demonstracji przed domem prezesa PiS w rocznicę stanu wojennego, 13 grudnia.

Jak podkreślił na swoim facebooku prof. Nowak, uczestnicy manifestacji „powinni przyjść z portretami swoich duchowych patronów: generałów Jaruzelskiego i Kiszczaka – ‘ludzi honoru’ pana Adama Michnika.”

„Niech się nie wstydzą. Prowadzić powinien ich jeszcze jeden przyjaciel redaktora „Gazety”, pierwszy oskarżyciel w przemyśle pogardy skierowanym przeciwko bracoim Kaczyńskim – pan Jerzy Urban. To rzeczywiście znakomici przewodnicy tego ZBOWID-u III RP: Urban, Jaruzelski, Kiszczak. Żeby bronić prawdy o stanie wojennym, o tym kto do kogo strzelał, kto kogo więził, kto poniewierał godność Polaków w tamtym czasie, a kto jej bronił i broni nadal – powinni stawić się pod domem Jarosława Kaczyńskiego jedyni żyjący dziś założyciele KOR: Antoni Macierewicz i Piotr Naimski, powinni przyjść twórcy Wolnych Związków Zawodowych na Wybrzeżu i „Solidarności”: Andrzej Gwiazda, Krzysztof Wyszkowski, Joanna Duda-Gwiazda, powinien przyjść ostatni żyjący, nie dobity przez „chłopców” Urbana i Kiszczaka kapelan „Solidarności” ksiądz Małkowski” - podkreślił historyk i dodał:

„Powinni przyjść i porozmawiać z dzisiejszymi „ludźmi honoru” panów Petru, Lisa i Michnika. **Przyszłaby na pewno, gdyby nie zginęła pod Smoleńskiem, Anna Walentynowicz. Porozmawiałaby, chyba dość cierpko, z panią Henryką Krzywonos, rentierką z PO. Przypomniałaby pewnie także panu marszałkowi Borusewiczowi, jak to było z tą solidarnością i demokracją pod rządami jego ukochanej partii, nazywającej się, jak na urągowisko, Obywatelską”.   

„Ta partia (dziś zmienia nazwę na Nowoczesna.pl), tak jak niegdyś PZPR, raz zdobytej władzy nie chce oddać. Próbuje, przy pomocy swej wiernej medialnej szczujni, z TVN, TVP Kraśki-Tadli-Lewickiej, „Newsweeka” i z naśladujących ją dzienników, unieważnić demokratyczny wybór narodu. Próbuje zrobić to przy pomocy wielkiego kłamstwa, odwrócenia znaków, znieważenia pamięci. Ale to się nie uda” - wyjaśnił prof. Andrzej Nowak.

mmil/Facebook

[Fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. Stuhrok 24.10.2016

  Stuhr: Kaczyński jak Hitler

  Aktor przekonuje, że w naszym kraju panuje dyktatura.

 2. woler 24.10.2016

  Piotr Zaremba we "wSieci": "Wołyń" niepoprawny

  Polecamy esej poświęcony zamieszaniu po nowym filmie Wojciecha Smarzowskiego!

 3. lisisiew 24.10.2016

  Lisiewicz: Macierewicz ograniczył wpływ rosyjskiej agentury

  Dziennikarz "Gazety Polskiej" pisze o działaniach rosyjskich agentów w mediach.

 4. popopop 24.10.2016

  Terlikowska: Przybysz w końcu pęknie

  Małgorzata Terlikowska apeluje o modlitwę za kobietę, która dokonała aborcji.

 5. marcoashx 24.10.2016

  Król: Zastanawiam się nad zmianą płci

  "Jako kobieta mógłbym napisać takie rzeczy, które się w głowie nie mieszczą".

 6. piotrowiczSITVPINFO 24.10.2016

  Piotrowicz: Niezrozumiałe protesty kobiet

  Niezrozumiałe jest dla mnie, przeciwko czemu kobiety protestują, skoro nic się nie zmieniło. Przez 8 lat nie protestowały, a gdy rząd zapowiedział pomoc dla kobiet, które są w złej sytuacji to są protesty - twierdzi Stanisław Piotrowicz (PiS).

 7. maccc-st 24.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

  W ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego.

 8. rzep-sat 24.10.2016

  Kuźmiuk: Ten koń już nie pociągnie protestów, czyli jeszcze raz o prezesie Rzeplińskim

  Już w połowie grudnia kończy się kadencja profesora Andrzeja Rzeplińskiego i huczne obchody 30-lecia powstania Trybunału Konstytucyjnego miały być okazją do pokazania sukcesów tego organu pod jego światłym kierownictwem.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook