Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Nowak: Największym sojusznikiem Putina jest PO

13.03.2015

„To, co stało się w PE jest wyrazem hańby, jaką jest dla Polski Platforma Obywatelska”.

Parlament Europejski przyjął uchwałę wzywającą Rosję do zwrotu Polsce wraku rządowego Tu-154M, który uległ katastrofie w Smoleńsku. W ostatnich chwili z treści rezolucji w tej sprawie zniknął zapis wzywający do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. „To, co stało się w Parlamencie Europejskim jest wyrazem hańby, jaką jest dla Polski Platforma Obywatelska. Tym gestem, tym ruchem, tym posunięciem partia ta objawiła się jako największy sojusznik Władimira Putina” – mówił w TV Republika prof. Andrzej Nowak.

Znawca Rosji skomentował również zniknięcie Władimira Putina. W jego ocenie są trzy możliwe wyjaśnienia tej sprawy. „Pierwsza możliwość jest taka, że Władimir Putin jest chory, ale nie w taki sposób, który wyeliminowałby go z polityki. Może to być grypa, może zapalenie płuc, choruje jak każdy zwykły człowiek, nawet taki z KGB” – mówił.

„Drugą interpretacją może być to, że jest na jednym ze swoich spotkań z bardzo wąską grupą, kierującą de facto sprawami państwa – to nie jest bardzo przekonujące, bo na to zazwyczaj wystarczał dzień albo dwa. Trzecia ewentualność – najgłębiej zakorzeniona w despotycznej władzy rosyjskiej – jest taka jak w filmie „Iwan Groźny”, że władca znika, cały kraj reaguje histerią i chce żeby powrócił, a to wstęp do jeszcze brutalniejszej formy rządów opartej na przekonaniu że od niego zależy wszystko, jeżeli jego zabraknie to wszystko będzie przestanie działać” – dodał prof. Nowak.

W jego ocenie „przyczajenie się, wyczekanie na zapotrzebowanie na wodza ma upokorzyć wszystkich tych, którzy gdzieś w korytarzach szepcą „a może byśmy go tak usunęli”.

TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook