Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Nowak: Magister Stępień niech milczy!

04.12.2015

Wybitny historyk, prof. Andrzej Nowak, ucisza prawnicze „autorytety”, które podnoszą larum o zagrożeniu konstytucji.

- Magister Jerzy Stępień, profesorowie Zimmerman, Zoll, jak również ta część Rady Wydziału Prawa i Administracji UJ, która poparła dramatyczny list do Prezydenta RP z niepokojem o zagrożoną przez niego konstytucję - wszyscy oni stracili wszelkie moralne prawo do wypowiadania się dzisiaj w kwestii tego zagrożenia – stwierdza historyk.

Według prof. Nowaka, prawniczy mentorzy, na których bez ustanku powołują się media wrogie nowemu rządowi, stracili moralne prawo głosu „w świetle wyroku Trybunału Konstytucyjnego, na którego świętość i nieomylność się powołują”.

- Trybunał orzekł, że większość sejmowa PO ustawą z czerwca tego roku złamała konstytucję. Gdzie wtedy była większość Rady Wydziału Prawa i Administracji UJ, gdzie wymienieni profesorowie i magister? Nie wiem. Wiem, że milczeli. Dziś także powinni - ze wstydem – zauważa prof. Nowak na Facebooku.

I dodaje:  - Bo przecież albo okazują się w świetle werdyktu TK kompletnymi nieukami, albo złymi, fałszywymi obywatelami - fałszywymi, to znaczy obdarzonymi - w wykorzystywaniu swych kompetencji i swego obywatelskiego prawa do protestu - mentalnością Kalego. PO łamać konstytucję - dobrze. PiS - źle. Wielki wstyd.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB

[fot. Stefczyk.info]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook