Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Nowaczyk: "Komisja Millera pracowała na nieprawidłowo odczytanych danych"

26.10.2016

"To są słowa polityka i to już określa stosunek do tego co mówi Schetyna" - mówił prof. Kazimierz Nowaczyk w TVP Info, odnosząc się do powołania przez Platformę Obywatelską zespołu parlamentarnego ws. katastrofy smoleńskiej.

Podczas konferencji Grzegorz Schetyna powiedział, że zespół pod kierownictwem Marcina Kierwińskiego ma „ ma odkłamywać fałszywą narrację, która była prowadzona w Polsce od lat przez zespół Antoniego Macierewicza i jest kontynuowana dzisiaj”.

„Sytuacja jest zdumiewająca. Pracowałem w zespole parlamentarnym pod przewodnictwem Antoniego Macierewicza z dostępem dokumentów jaki mieliśmy. (…) Jako zespół wielokrotnie prosiliśmy przedstawicieli komisji Millera o dyskusje, o wspólne wystąpienie, odmawiano nam raz za razem. Nie chciano skonfrontować naszych ustaleń, z wnioskami komisji Millera” —przypomniał, dodając:

„Schetyna nie zadał sobie trudu, aby przeczytać uzasadnienie powołania naszej podkomisji. (…) Jest to działalność propagandowa, o co nas się oskarża. Podczas konferencji podano nieprawdziwą informacje jakoby komisja ds. badania wypadków lotniczych została rozwiązania, co jest nieprawdą”.

Na konferencji Platformy Obywatelskiej obecny był również Maciej Lasek powiedział b. szef Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciej Lasek.

„Lasek już raz występował w roli propagandzisty. Próbowałem się z nim kontaktować i zadać podstawowe pytania dot. opracowania ostatnich sekund przebiegu tej katastrofy. Nigdy nie uzyskałem odpowiedzi, dyskusja natychmiast się kończyła” - zaznaczył.

„Komisja Millera pracowała na podstawie zdjęć rosyjskiego fotoamatora, robiąc pomyłki w kątach jakie przypisano samolotowi jak się obracał. Nie znam oficjalnego reportu, w którym byłoby tyle paradoksów. Samolot obraca się po uderzeniu z brzozą, zatrzymuje się na pół sekundy, a następnie obraca się ponownie. To są rzeczy niedopuszczalne! Analizy ostatnich sekund lotu samolotu nigdy nie przeprowadzono. (…) Komisja Jerzego Millera pracowała na nieprawidłowo odczytanych danych. Dane m.in. o wysokości zostały źle odczytane, przyznała się do tego firma, które je odczytywała” - podkreślił.

 wPolityce.pl/TVP.Info

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook