Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Nałęcz: Prezydent opluskwia poprzednika

23.11.2015

„Od początku byłem zbulwersowany naruszeniem obyczajów przez ministrów prezydenta Dudy”.

Prof. Tomasz Nałęcz wie, gdzie szukać winnych. Choć raport otwarcia Kancelarii Prezydenta RP pokazuje, że Kancelaria Bronisława Komorowskiego szastała publicznymi pieniędzmi w sposób zupełnie nieracjonalny, zdaniem prof. Nałęcza skandaliczne zachowanie widać... w działaniach prezydenta Dudy. „Od początku byłem zbulwersowany naruszeniem dobrych obyczajów przez ministrów prezydenta Dudy. Od jakiegoś czasu sugerowali kryminalne zachowania w kancelarii, zapowiadając, że w raporcie to pokażą. Takich insynuacji wcześniej nigdy nie było! Choć zmiany prezydentów często były pełne konfliktów politycznych. Pierwszy raz opluskwiono jednak insynuacjami poprzednika” - załamuje ręce Nałęcz.

W rozmowie z „Super Expressem” przekonuje, że audyt w Kancelarii Prezydenta „to żenująca mieszanina półprawd!” „I mam kilka hipotez, dlaczego to opublikowano. Jedna tłumaczy szybkie przejmowanie państwa przez PiS. Polacy nie tolerują odbierania im wolności i te działania PiS wywołają kiedyś protesty. Przewidując, że były prezydent będzie jednym z protestujących, usiłuje się go opluskwiać wcześniej. Inną hipotezą jest odreagowanie osobistej niechęci prezesa Kaczyńskiego do prezydenta Komorowskiego” - interpretuje Nałęcz.

Zapewnia, że wszystkie sprawy dotyczące audytu zostaną wyjaśnione. „Poza kradzieżą trzech przedmiotów zabytkowych, na wszystko są protokoły, wszystko zostanie wyjaśnione. Najobrzydliwsze w tym raporcie są jednak półprawdy. W raporcie nie zająknięto się ani słowem, że minister Michałowski ograniczał bazę nieruchomości Prezydenta RP. Epatuje się cenami najmu mieszkań prezydenta i ministrów. Nie ma jednak ani słowa, że te ceny kilkakrotnie podniesiono właśnie za urzędowania pana Michałowskiego! Proszę zerknąć, ile płacili za te pomieszczenia pracownicy kancelarii do 2010 roku” - tłumaczy.

Na pytanie, czy nie widzi niczego niestosownego, że prezydent Komorowski mieszka za niską cenę w mieszkaniu Kancelarii w tym czasie, w którym wynajmuje za duże pieniądze swoje prywatne mieszanie, prof. Nałęcz nabiera wody w usta: „Nie chcę tego oceniać, bo dowiaduję się o tym z mediów. Nie uważam jednak, żeby było to nadużycie. Pewna życzliwość dla byłego prezydenta w okresie przejściowym jest zrozumiała. Podobnie jak należało wydać pewną kwotę na działalność prezydenta elekta. Epatowanie tymi informacjami przez kancelarię jest dziwne. Trochę, jakby ubogim ludziom świecić po oczach codziennym menu obecnego prezydenta”. Czyli znów winny jest obecny prezydent.

Jak widać prof. Nałęcz wie, jak reagować na bardzo niewygodne doniesienia dotyczące prezydenta Komorowskiego. Dobry atak nie jest zły...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook