Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Nalaskowski we "wSieci": Polska przestała być kondominium

26.02.2016

„To już weszło w obiegową obyczajowość, aby nienawidzić i lżyć Kaczyńskiego. Aby go wyśmiewać i uznawać za źródło całego zła — oczywiście tego zła, które gawiedź nazwała złem. Kaczyński jest demonem, szatanem, na którego tle każdy Kijowski, Petru czy Schetyna może się lansować na anioła sprawiedliwości i czystych intencji”— pisze prof. Aleksander Nalaskowski na łamach tygodnika „Wsiei”.

„Przy tej okazji straciliśmy instynkt samoobronny. Niemcy na jakiejś paradzie uczynili z Kaczyńskiego karykaturę w esesmańskim mundurze i nie tylko oni, lecz również Polacy, zaśmiewali się z niej do łez. Tłuszczy stało się obojętne, kto się śmieje, jaka nacja szydzi, ważne, aby śmiała się z Kaczyńskiego i PiS” — dodaje publicysta.

„Zdaje się, że nie uchodźcy, zamachowcy, śniadzi gwałciciele są największym problemem Europy, ale Polska i zachodzące w niej zmiany. A było już tak dobrze, a było już tak blisko. A tu krach na całego”— pisze Nalaskowski, wyliczając zmiany, jakie zaszły w Polsce.

„Kościół pomału odzyskuje należną mu pozycję, jeden z jego hierarchów, bp Wiesław Mering, woła: „Non possumus!”. W sondażach PiS miażdży przewagą konkurentów, Platforma praktycznie nie istnieje, podobnie jak PSL, a Petru coraz bliżej kabaretu. Przywódca KOD nie ma nic do powiedzenia — żałosny dziadek z siwą kitką i kolczykami… Supermarkety i inne zagraniczne korporacje się trzęsą, bo wyraźnie widać kres tego eldorado w środku Europy. Wszak jesteśmy ogromnym rynkiem zbytu na wszystko, bo Polska to niemały i ludny kraj”— podkreśla, dodając że po wygranej PiS w jednej chwili zostały zaprzepaszczone próby wyrugowania polskiego handlu, polskiej produkcji przemysłowej, polskich pomysłów na kulturę.

„Już niemal wszyscy się zgodzili, że „Taniec z gwiazdami” to kultura wysoka, a wiadomości w telewizji to „cała prawda całą dobę”. I nagle trzask! Polacy się pomylili i nie tak zagłosowali. Najpierw na prezydenta, potem na parlamentarzystów. I w ten sposób Polska jako raj dla największych przekrętów gospodarczych, dla bulwersujących afer politycznych, dla układów i kolesiostwa, dla prowokacji pseudoartystycznych oraz obyczajowych, jako pole łowne dla zachodnich pederastów zaczyna robić porządki, przestaje być eksperymentem europejskim typu „jak daleko można się posunąć” - pisze Nalaskowski.

„Jakże to musi być bolesne dla gangów bankowych, dla specjalistów od wciskania nam Pendolino, dla pośredników w handlu ropą i gazem, dla etatowych wygrywaczy przetargów i etatowych ministrów. Świat im się zawalił, a na to pozwolić nie mogą. Będą więc organizować protesty, marsze, pikiety — w nieskończoność”— pisze Nalaskowski, dodając że Polska przestała być eksperymentalnym kondominium i zaczyna być krajem normalnym, demokratycznym oraz transparentnym” - dodaje.

Nowy numer tygodnika „wSieci” w sprzedaży od 22 lutego br., także w formie e-wydania.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook