Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Nalaskowski: w Polsce wszystko wolno

26.03.2016

Prof. Aleksander Nalaskowski w swoim felietonie dla tygodnika „wSieci” podkreśla, że nikt w Polsce nie ogranicza swobód obywatelskich, jak starają się przedstawić to przeciwnicy rządu.

"Na polskich ulicach co rusz widać manifestacje. A to w obronie Puszczy Białowieskiej, a to w sprawie wieku emerytalnego, a to w sprawie KOD, a to w kwestii wojska, upodobań seksualnych. Nikt tych manifestacji nie rozpędza, a policja jak przedszkolne niańki pilnuje ich bezpieczeństwa. W mediach opinie od prawej do lewej strony. Każdy może powiedzieć, co chce. Mało tego, można do woli obrażać demokratycznie wybrane władze państwowe. Kpić z prezydenta, szydzić z wzrostu Kaczyńskiego, gnoić, kogo się chce, bez żadnej odpowiedzialności. W zasadzie może krzyczeć każdy, kto ma mikrofon w ręce" – podkreśla prof. Nalaskowski.


Publicysta „wSieci” krytykuje tzw. autorytety, które twierdzą, iż w Polsce mamy do czynienia niemal ze stanem wojennym.

"Nie wiem, kto to jest jakiś Stępień. Podobno prawnik czy ekonomista. Ale gdy czytam, że właśnie w Polsce jest stan wojenny, ograniczanie wolności i demokracji, to sobie myślę, iż w ostatnim ćwierćwieczu zaniedbano budowę zakładów psychiatrycznych. Gdy czytam, że Magdalena Środa roi o listach proskrypcyjnych i planowanych masowych aresztowaniach, to przypomina mi się scena z fi lmu, w której rosyjski uciekinier trafi a do USA i na widok półki z tysiącem rodzajów kawy, mdlejąc, bełkocze: >To prowokacja<" – pisze autor.

"W Polsce wszystko wolno. Polska to w zasadzie kraj bez ograniczeń. Można być Żydem i żalić się na polski antysemityzm, można być uchodźcą i narzekać na polską niegościnność, można być Ukraińcem i tępić polski nacjonalizm, można być Niemcem i mówić o polskim Auschwitz, można projektować pomnik Gierka. Można być Hartmanem i opowiadać brednie. Wszystko wolno" – zaznacza Nalaskowski.

"I już naprawdę nie rozumiem, dlaczego jakaś Środa, jakiś Stępień czy jacyś inni opluwacze tego nie widzą. Ślepi?" – puentuje publicysta „wSieci”.

Cały felieton prof. Aleksandra Nalaskowskiego „Wszystko wolno” w nowym numerze tygodnika „wSieci” - w sprzedaży już od 21 marca br., teraz także w formie e-wydania dostępnego na tablety i smartfony w AppStore i Google Play. Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację „wSieci”, działającą na platformach iOS i Android. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook