Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Musiał: Zdegradować Kiszczaka!

18.06.2015

„To symboliczne zadośćuczynienie dla ofiar. Kiszczak nie zasługiwał na honor bycia generałem”.

Prof. Bogdan Musiał jest zadowolony z wyroku skazującego na gen. Czesława Kiszczaka. W ocenie historyka, wyrok na byłego szefa bezpieki jest słuszny. Musiał przyznał, że oczywistym jest obecnie apelowanie o degradację Kiszczaka. „Czy coś takiego nie powinno jednak być ogłaszane po prostu po wyroku skazującym przestępcę? Automatycznie, jak najszybciej? Przecież logicznie rzecz biorąc, aż się o to prosi. Tyle że zgodnie z prawem musi to być inicjatywa prezydenta lub ministra obrony...” – mówi prof. Musiał w „Super Expressie”.

„Chciałbym, żeby ta degradacja dotknęła Kiszczaka przed jego śmiercią” – zaznacza historyk. I tłumaczy: „Nie wymagam tego z zemsty. Chcę tego jako symbolicznego zadośćuczynienia dla jego ofiar. Nigdy nie zasługiwał na honor bycia polskim generałem, a po degradacji powinien utracić prawo do wszystkich przywilejów” – tłumaczy.

„Przecież jego działalność wyrządziła tyle szkody ludziom, tylu przez niego straciło życie... Degradacja powinna spotkać też Jaruzelskiego i wszystkich im podobnych, ale Jaruzelski zdążył się pożegnać z tym światem, zanim zapadł wyrok” – przypomina.

Prof. Musiał zaznacza, że „tacy ludzie jak Kiszczak czy Jaruzelski w wolnej Polsce w ogóle nie powinni być nazywani generałami”.

ez,”SE”
[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook