Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Legutko: Merkel zależało na wyborze Tuska

10.03.2017

„Głosowanie w Brukseli pokazało pełen wyższości, a nawet pogardy, stosunek krajów starej Unii do krajów nowej Unii. Świadczą o tym słowa, które padły na szczycie, że to dziecinada, a także wypowiedź przypisywana Hollandowi „wy macie zasady, my pieniądze”. Widać, że oni mają to we krwi” - powiedział w rozmowie z wPolityce.pl prof. Ryszard Legutko, europoseł.

„Polski rząd jest w bardzo trudnej sytuacji, ponieważ chęć upodmiotowienia krajów nowej Unii, które polski rząd reprezentuje, spotyka się z wielkimi oporami” - podkreślił polityk. 

 Zdaniem prof. Legutki, kraje V4 zostały poddane wielkiej presji. Podmiotowość V-4 jest czymś, co irytuje kraje starej Unii. 

 „Bez wątpienia była presja na Orbana, który przyrzekał, że będzie popierał Polskę. Kiedy stało się wyraźne, że nie ma specjalnych szans na wybór Jacka Saryusz-Wolskiego to węgierski premier zdecydował się poprzeć Donalda Tuska. Sprawa z pewnego punktu widzenia mogła się wydawać błaha, więc postąpił jak postąpił, co można zrozumieć. Ale z drugiej strony, nie jest to rzecz, która by wzmacniała relacje w Grupie Wyszehradzkiej” - zwrócił uwagę europoseł. 

 Zapytany o to, jaką rolę  PiS widzi dla Jacka Saryusz-Wolskiego odpowiedział, że teraz jest on wolnym człowiekiem. 

 „Talent, doświadczenie, umiejętności i możliwości pana Jacka Saryusz-Wolskiego nie mogą zostać zmarnowane” - podkreślił prof. Ryszard Legutko. 

wkt/wpolityce.pl

[fot. fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook