Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Legutko: Debata to sukces premier Szydło

21.01.2016

"Premier postawiła nieprzychylnych europosłów w sytuacji trudniejszej, niż się spodziewali".

Prof. Ryszard Legutko jest zadowolony z przebiegu debaty o Polsce, jaka miała miejsce w PE. "Była niewątpliwie sukcesem polskiego rządu, polskiej dyplomacji, a przede wszystkim osobistym sukcesem pani premier" - pisze na łamach "Gazety Polskiej Codziennie".

Europoseł PiS wskazał, że premier Szydło "przyjechawszy bez wahania do Strasburga, by stanąć oko w oko z tłumem nieprzychylnym rządowi i Polsce europosłów, postawiła ich w sytuacji trudniejszej, niż się wcześniej spodziewali". "Musieli stawiać rządowi jakieś zarzuty, a tak naprawdę nie mieli wiele do powiedzenia. Większość z nich coś opowiadała o „zagrożonych wartościach”, ale widać było, że sami nie wiedzą, co konkretnie mają na myśli" - wskazuje.

Prof. Legutko zauważa, że debata "ujawniła, jakie trudności są przed rządem". "Komisarze Frans Timmermans i Günther Oettinger dali do zrozumienia, że słaba, a właściwie nieistniejąca podstawa prawna do działań przeciw Polsce nie powstrzyma ich od nękania polskiego rządu. Oettinger stwierdził nawet, że przed wprowadzeniem wielkiej ustawy medialnej rząd powinien skonsultować ją z Komisją, a dopiero później przedłożyć Sejmowi" - wskazuje Legutko. W jego ocenie oznacza to, że "Komisja zamierza działania wobec Polski potraktować jako okazję do rozszerzenia swojej władzy".

ez
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook