Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Legutko: Debata to sukces premier Szydło

21.01.2016

"Premier postawiła nieprzychylnych europosłów w sytuacji trudniejszej, niż się spodziewali".

Prof. Ryszard Legutko jest zadowolony z przebiegu debaty o Polsce, jaka miała miejsce w PE. "Była niewątpliwie sukcesem polskiego rządu, polskiej dyplomacji, a przede wszystkim osobistym sukcesem pani premier" - pisze na łamach "Gazety Polskiej Codziennie".

Europoseł PiS wskazał, że premier Szydło "przyjechawszy bez wahania do Strasburga, by stanąć oko w oko z tłumem nieprzychylnym rządowi i Polsce europosłów, postawiła ich w sytuacji trudniejszej, niż się wcześniej spodziewali". "Musieli stawiać rządowi jakieś zarzuty, a tak naprawdę nie mieli wiele do powiedzenia. Większość z nich coś opowiadała o „zagrożonych wartościach”, ale widać było, że sami nie wiedzą, co konkretnie mają na myśli" - wskazuje.

Prof. Legutko zauważa, że debata "ujawniła, jakie trudności są przed rządem". "Komisarze Frans Timmermans i Günther Oettinger dali do zrozumienia, że słaba, a właściwie nieistniejąca podstawa prawna do działań przeciw Polsce nie powstrzyma ich od nękania polskiego rządu. Oettinger stwierdził nawet, że przed wprowadzeniem wielkiej ustawy medialnej rząd powinien skonsultować ją z Komisją, a dopiero później przedłożyć Sejmowi" - wskazuje Legutko. W jego ocenie oznacza to, że "Komisja zamierza działania wobec Polski potraktować jako okazję do rozszerzenia swojej władzy".

ez
[Fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook