Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Krasnodębski o ziobrystach

25.11.2011

Politycy Solidarnej Polski wielokrotnie zapewniali, że nie będą atakować PiSu. Jednak dziś Jacek Kurski ostro zaatakował swoją byłą partię. Stwierdził, że w PiS czuł się jak na kolonii karnej połączonej z przedszkolem. O to, czy atakowanie PiSu może się opłacić Solidarnej Polsce, portal Stefczyk.info zapytał socjologa profesora Zdzisława Krasnodębskiego.

Podobnie było z niektórymi politykami PJN. Ta formacja na początku starała się nie atakować PiS. Jednak później skoncentrowała się właśnie na tej krytyce. Wzór odejścia z PiS wydaje się więc stały. To jest błąd. I obecnie popełniają go Ziobryści. Ta taktyka może zaprowadzić ich do niebytu politycznego. Oni krytykując PiS obniżają przecież swoją wiarygodność. To ich była partia. Po obecnej wypowiedzi Jacka Kurskiego komentatorzy przypominają mu niedawne słowa na temat PiS, które stoją w sprzeczności z tym, o czym mówi obecnie.

Krytykowanie swojej byłej formacji to dezawuowanie samego siebie. Oni atakują swoją polityczną przeszłość. To jest szczególnie istotne w tym przypadku. Politycy, którzy tworzą obecnie Solidarną Polskę, byli kojarzeni z najostrzejszym nurtem w PiS. A teraz mówią o zdolności koalicyjnej, schodzeniu do centrum.

Krytyka partii, którą się dopiero się opuściło, to nie jest dobry pomysł na zdobycie zaufania. To może skutkować jedynie daleko idącym rozbiciem prawicy w Polsce. To z kolei było zawsze marzeniem obozu obecnie rządzącego. Dla ludzi obecnej władzy konflikt i spory między kolejnymi formacjami powstałymi z byłych polityków PiS są bardzo korzystne. To bardzo źle wróży jednak nie tylko prawicy, ale również poziomowi debaty publicznej, czy swobód obywatelskich w Polsce.

Not. saż
[fot. PAP/Grzegorz Momot]

Warto poczytać

 1. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 2. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 3. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

 4. flick-refiugados 27.05.2017

  RDI: multikulturalizm w wydaniu unijnym jest iluzją

  List Macieja Świrskiego o poparciu działań rządu ws. imigrantów.

 5. Zbigniew-Brzezinski-dsdadsadaa 27.05.2017

  Jimmy Carter i eksperci o prof. Brzezińskim

  "Był ważną częścią naszego życia od ponad czterech dekad i był znakomitym urzędnikiem państwowym".

 6. teatrpowszechnySIobara 27.05.2017

  Kuriozalny list w obronie "Klątwy"

  Kuriozalny list w obronie przedstawienia "Klątwa" wystosował dyrektor Teatru Powszechnego Paweł Łysak: "Pamiętajmy, że tylko środowiskowa solidarność jest w stanie przeciwdziałać cenzurze i przemocy".

 7. abbczysksxc 27.05.2017

  Zyski spółek skarbu państwa!

  Spółki Skarbu Państwa obecne na polskiej giełdzie ogłaszają dzień po dniu swoje wyniki finansowe za I kwartał tego roku i okazuje się, że w zestawieniu z wynikami z I kwartału roku poprzedniego, są one wręcz rewelacyjne.

 8. jaki-kommisja 26.05.2017

  Biedroń we "wSieci": Kto się boi komisji Jakiego?

  Wojciech Biedroń wyjaśnia jakie są zadania komisji Patryka Jakiego.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook