Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Krasnodębski o ziobrystach

25.11.2011

Politycy Solidarnej Polski wielokrotnie zapewniali, że nie będą atakować PiSu. Jednak dziś Jacek Kurski ostro zaatakował swoją byłą partię. Stwierdził, że w PiS czuł się jak na kolonii karnej połączonej z przedszkolem. O to, czy atakowanie PiSu może się opłacić Solidarnej Polsce, portal Stefczyk.info zapytał socjologa profesora Zdzisława Krasnodębskiego.

Podobnie było z niektórymi politykami PJN. Ta formacja na początku starała się nie atakować PiS. Jednak później skoncentrowała się właśnie na tej krytyce. Wzór odejścia z PiS wydaje się więc stały. To jest błąd. I obecnie popełniają go Ziobryści. Ta taktyka może zaprowadzić ich do niebytu politycznego. Oni krytykując PiS obniżają przecież swoją wiarygodność. To ich była partia. Po obecnej wypowiedzi Jacka Kurskiego komentatorzy przypominają mu niedawne słowa na temat PiS, które stoją w sprzeczności z tym, o czym mówi obecnie.

Krytykowanie swojej byłej formacji to dezawuowanie samego siebie. Oni atakują swoją polityczną przeszłość. To jest szczególnie istotne w tym przypadku. Politycy, którzy tworzą obecnie Solidarną Polskę, byli kojarzeni z najostrzejszym nurtem w PiS. A teraz mówią o zdolności koalicyjnej, schodzeniu do centrum.

Krytyka partii, którą się dopiero się opuściło, to nie jest dobry pomysł na zdobycie zaufania. To może skutkować jedynie daleko idącym rozbiciem prawicy w Polsce. To z kolei było zawsze marzeniem obozu obecnie rządzącego. Dla ludzi obecnej władzy konflikt i spory między kolejnymi formacjami powstałymi z byłych polityków PiS są bardzo korzystne. To bardzo źle wróży jednak nie tylko prawicy, ale również poziomowi debaty publicznej, czy swobód obywatelskich w Polsce.

Not. saż
[fot. PAP/Grzegorz Momot]

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook