Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Krasnodębski o ziobrystach

25.11.2011

Politycy Solidarnej Polski wielokrotnie zapewniali, że nie będą atakować PiSu. Jednak dziś Jacek Kurski ostro zaatakował swoją byłą partię. Stwierdził, że w PiS czuł się jak na kolonii karnej połączonej z przedszkolem. O to, czy atakowanie PiSu może się opłacić Solidarnej Polsce, portal Stefczyk.info zapytał socjologa profesora Zdzisława Krasnodębskiego.

Podobnie było z niektórymi politykami PJN. Ta formacja na początku starała się nie atakować PiS. Jednak później skoncentrowała się właśnie na tej krytyce. Wzór odejścia z PiS wydaje się więc stały. To jest błąd. I obecnie popełniają go Ziobryści. Ta taktyka może zaprowadzić ich do niebytu politycznego. Oni krytykując PiS obniżają przecież swoją wiarygodność. To ich była partia. Po obecnej wypowiedzi Jacka Kurskiego komentatorzy przypominają mu niedawne słowa na temat PiS, które stoją w sprzeczności z tym, o czym mówi obecnie.

Krytykowanie swojej byłej formacji to dezawuowanie samego siebie. Oni atakują swoją polityczną przeszłość. To jest szczególnie istotne w tym przypadku. Politycy, którzy tworzą obecnie Solidarną Polskę, byli kojarzeni z najostrzejszym nurtem w PiS. A teraz mówią o zdolności koalicyjnej, schodzeniu do centrum.

Krytyka partii, którą się dopiero się opuściło, to nie jest dobry pomysł na zdobycie zaufania. To może skutkować jedynie daleko idącym rozbiciem prawicy w Polsce. To z kolei było zawsze marzeniem obozu obecnie rządzącego. Dla ludzi obecnej władzy konflikt i spory między kolejnymi formacjami powstałymi z byłych polityków PiS są bardzo korzystne. To bardzo źle wróży jednak nie tylko prawicy, ale również poziomowi debaty publicznej, czy swobód obywatelskich w Polsce.

Not. saż
[fot. PAP/Grzegorz Momot]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook